Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Wahadłowa wygoda bramek

22 Maja 2014
Swoboda poruszania się wokół wydzielonych ogrodzeniem przestrzeni jest bardzo ważna. Dotyczy to zarówno terenów wokół domu, jak również placów zabaw czy parków rozrywki.

Kluczowym elementem w każdym ogrodzeniu jest bramkowy prześwit, który będzie umożliwiał wygodne wejście na teren posesji. Pewnie każdemu z nas zdarzyło się nie zamknąć za sobą furtki czy bramki w ogrodzeniu. Powodem tego może być nasze roztargnienie lub po prostu pośpiech. Czy jest zatem jakiś sposób na to, aby bramka sama się za nami zamykała? Oczywiście, że tak - to nowoczesna bramka Pendeltore firmy Legi.

Głównym atutem wahadłowej bramki jest możliwość otwierania jej w dwóch kierunkach. Jej lekka konstrukcja, która składa się z profilu o wymiarach 40 x 60, bądź z rury o średnicy O36 mm nie zawiera klamki i otwiera się dwukierunkowo poprzez pchnięcie. Rama bramki Pendeltore o szerokości od 800 do 1400 mm wypełniona może być np. ażurową kratą typu R-S z drutu o średnicy 8/6/8 mm. Dodatkowo, co jest najważniejsze cały mechanizm zastosowany w bramkach Legi nie wymaga żadnej konserwacji. Sprytne polega na umieszczeniu zawiasów w oleju dzięki, czemu dobrze funkcjonuje samozamykanie. Przed pierwszym użyciem wystarczy odkręcić śrubę, która znajduje się u szczytu bramki i wlać w otwór min. 0,1 litra oleju. Dzięki temu każdy ruch bramki skrzydła odbywa się płynnie i bez zacinania. Dodatkowo odpowiednie wyważenie zarówno skrzydła, jak i mechanizmu pozwala cały czas utrzymywać bramkę w jednej linii z otoczeniem. - Podczas montażu tego typu bramek, by utrzymać odpowiedni poziom należy zwrócić szczególną uwagę na montaż obydwu słupków, które muszą być solidnie zabetonowane w podłożu - mówi Tomasz Fidura dyrektor Legi Polska.  Wygoda i bezpieczeństwo, które zapewniają bramki Pendeltore firmy Legi idealnie sprawdzi się na placach zabaw czy miejscach o zwiększonym ciągu komunikacyjnym.

Nazwa: Bramka Pendeltore

Producent: Legi

www.legi-polska.pl Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2938 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 22 Maja 2014

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone