Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

W ogrodzie i na działce

25 Czerwca 2014
Sezon ogrodowy w pełni. Właściciele nawet niewielkich skrawków zieleni każdą wolną chwilę wykorzystują na niezbędne prace i oczywiście wypoczynek na łonie przyrody.  Bo jak tu nie cieszyć się zapachem świeżo skoszonej trawy i wielobarwnych kwiatów bądź też nie zachwycać najbardziej naturalną muzyką świata – śpiewem ptaków czy dźwiękami płynącego nieopodal strumienia. Czyż to właśnie nie tęsknota za tym wszystkim sprawia, iż posiadamy ogrody i działki?

Altany, stoliki i ławy to niezwykle ważne wyposażenie naszych terenów zielonych zapewniające komfort i dobry wypoczynek. Dzieciom zapewne najbardziej podobają się huśtawki i baseny, w których w upalne dni można się wykąpać. Kwiaty, warzywa, owoce a może tylko starannie wypielęgnowana trawa? Wszystkie te elementy składają się na aranżację ogrodu. Jednak, aby miał on odpowiadający nam wygląd potrzebujemy czasem niewielkich, choć niezwykle istotnych sprzętów, które zazwyczaj leżą gdzieś w kącie altany czy komórce na narzędzia. Bez nich nie byłoby zadbanych roślin, a tym samym tego wszystkiego, co dzięki nim jest naszym udziałem.

Do grona tych jakże ważnych akcesoriów należą wszelkie przyrządy do nawadniania. Dobrej jakości funkcjonalny wąż ogrodowy doskonale zadba o każdy teren zielony. Takim urządzeniem będzie np. wąż Cobra firmy Ferro występujący w trzech długościach: 2,5m, 5m i 8m. Węże po napełnieniu wodą osiągają odpowiednio rozmiary: 7m,  14m i 23m. Są lekkie i łatwe w przechowywaniu – po zwinięciu zajmują niewiele miejsca, stanowiąc doskonałą alternatywę dla węży ciężkich, o dużych gabarytach. Podczas pracy Cobra nie załamuje się i nie plącze. Po napełnieniu wodą samoczynnie trzykrotnie zwiększa swoją długość i utrzymuje ją podczas użytkowania. Po zakończonej pracy w chwili zamknięcia wlotu wody i otwarcia wylotu węża woda zostaje z niego wypchnięta w sposób automatyczny.

Interesującym rozwiązaniem zastosowanym w Cobrze jest możliwość prostego łączenia dwóch węży za pomocą specjalnych końcówek, które wraz zaworem kulowym i dwiema szybkozłączkami znajdują się w komplecie. W Garden Program Ferro są  również węże ogrodowe 15 i 20 metrowe oraz zwijacze: automatyczny ścienny z wężem i ręczny przenośny wraz z bogatą kolekcją dodatkowych elementów, wśród których na szczególną uwagę zasługują bardzo wytrzymałe akcesoria mosiężne.

Oprócz węża warto zaopatrzyć się także w nowoczesne pistolety zraszające. W ofercie Ferro znajdziemy cały zestaw takich narzędzi - pistolety regulowane metalowe i plastikowe oraz zraszające 6-cio i 7-funkcyjne, a także zestaw zraszaczy wielofunkcyjnych w tym zraszacz wahadłowy 19-strumieniowy i 7-funkcyjny teleskopowy.

Relaks i komfort przebywania w ogrodzie zapewnia nam przede wszystkim znajdująca się tu roślinność oraz wszelkie wygodne meble i atrakcyjne dekoracje. Jednak bez funkcjonalnych akcesoriów nie bylibyśmy w stanie odpowiednio zadbać o rosnące tu kwiaty, warzywa i drzewa owocowe.

www.ferro.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2545 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 25 Czerwca 2014

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone