Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Trawa do zadań specjalnych

5 Maja 2016
Zadbany, równy trawnik to marzenie większości właścicieli ogrodów, a zieleń na balkonie tęskniących za przyrodą mieszkańców bloków. Niestety naturalna trawa wymaga czasochłonnej pielęgnacji i cieszy oko tylko przez kilka miesięcy. Alternatywą są gumowe płyty ze sztuczną trawą – łatwe w montażu i utrzymaniu, a przede wszystkim w pełni ekologiczne.
 
 
 

Syntetyczna - ekologiczna
 
Sztuczna trawa sprawdza się wszędzie tam, gdzie hodowla naturalnej nawierzchni jest utrudniona – w miejscach zbyt wilgotnych, zacienionych lub nadmiernie nasłonecznionych, w trudno dostępnych zakamarkach ogrodu, czy na obszarach narażonych na intensywną komunikację. W takich miejscach naturalne nawierzchnie bywają wyjątkowo trudne w utrzymaniu. Trawa wymaga regularnego podlewania i koszenia, a nieprawidłowo lub zbyt intensywnie użytkowana, szybko się niszczy i wygląda nieestetycznie. Sztuczna trawa to sposób na zieleń w ogrodzie przez cały rok dla tych, którzy nie przepadają za pracami ogrodowymi. Świetnie sprawdza się również jako nawierzchnia przydomowego placu zabaw lub mini-boiska sportowego. Gumowy podkład chroni przed urazami kostno-stawowymi oraz amortyzuje ewentualne upadki. Płyty gumowe ze sztuczną trawą oferowane przez markę Rubtiler powstają z granulatu składającego się w 99% ze zużytych opon ciężarowych. Proces nowoczesnego recyklingu pozwala na wtórne zagospodarowanie gumowych odpadów w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska. Surowiec jest w 99,9% wolny od zanieczyszczeń stalą i tekstyliami. 
 
 
Zielony taras
 
Sztuczna trawa doskonale sprawdza się także na balkonach i tarasach, na których możliwości hodowli naturalnej nawierzchni są mocno ograniczone. Płyty gumowe ze sztuczną trawą nadają się do całorocznego użytkowania bez względu na warunki pogodowe, dzięki czemu taras prezentuje się schludnie i estetycznie nawet poza sezonem letnim. Dbałość o porządek przestrzeni balkonowych czy tarasowych jest niewykle ważna, gdyż stanowią one niejako „przedłużenie” mieszkania. Płyty marki Rubtiler nie absorbują wody, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu, a na ich powierzchni nie tworzą się kałuże ani błoto. Dodatkowo są bardzo proste w montażu. Gumowe elementy wystarczy ułożyć jeden przy drugim, ewentualnie przymocować klejem montażowym  do siebie lub do podłoża.
 
Dossier produktów:
Gumowa płyta ze sztuczną trawą: ok. 100zł/ m2
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2163 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 5 Maja 2016

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone