Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jak urządzić idealny taras?

17 Stycznia 2019

W sezonie wiosenno-letnim większość z nas uwielbia spędzać czas na tarasie. W końcu to idealne miejsce do podziwiania ogrodu oraz relaksu w słoneczne dni. Z tarasu możemy również podziwiać wschody i zachody słońca, więc jest to bardzo klimatyczne miejsce. Dlatego większość z nas marzy o tarasie - w końcu to najlepsze miejsce na spędzanie słonecznych dni w komfortowych warunkach.


Pomyśl o zadaszeniu, które ochroni taras przed niesprzyjającymi warunkami


Niestety w Polsce mamy nieobliczalną pogodę. Zdarza się, że przez pewien czas jest piękna, a za chwilę się psuje. Często pogoda krzyżuje nam plany wspólnego posiłku na świeżym powietrzu. Dzięki zadaszeniu tarasu można uniknąć takich sytuacji. Nawet jeśli deszcz się rozpada, będzie nas chronił daszek, więc dokończymy nasz klimatyczny posiłek na świeżym powietrzu ukryci przed deszczem. Warto też pamiętać, że zadaszenie może nas ochronić przed mocnym słońcem, które nie zawsze jest dla nas przyjazne.
 

Zmienne warunki pogodowe wpływają negatywnie na stan tarasu. Wilgoć oraz silne promieniowanie UV mogą go bardzo uszkodzić. Warto od samego początku odpowiednio zadbać o przydomowy taras, aby uniknąć w przyszłości większych kosztów związanych z konserwacją.
 

Pamiętaj jednak, aby dokładnie przemyśleć konstrukcję tarasu


Zadaszenie tarasu ma bardzo wiele zalet, ale jego konstrukcja powinna być odpowiednio przemyślana. Tylko wtedy właściwie spełni swoje przeznaczenie. Na początek powinno się zacząć od znalezienia odpowiednich materiałów.

Ciekawe rozwiązanie oferuje nam 
https://www.metal-gum.com
 
dzięki ich produktom nasz taras będzie odpowiednio chroniony. Później warto przemyśleć konstrukcję zadaszenia naszego tarasu. Możemy zakryć taras całkowicie, ale też możemy pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Doskonałym pomysłem może być częściowe zadaszenie. W takiej sytuacji schronimy się przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, jednocześnie zachowując możliwość przebywania na słońcu w upalne dni. Warto też pamiętać, że dach powinien być spójny z elewacją budynku, aby stanowił jej dopełnienie.

 

Pomyśl też o odpowiednich meblach


Taras to miejsce, w którym będziemy spędzać mnóstwo czasu. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednich meblach, aby był on funkcjonalny. Nie zapominajmy o stole - bez niego nie będzie możliwe zorganizowanie posiłku lub przyjęcia na tarasie. Warto umieścić na nim również wygodne wiklinowe fotele, na których z przyjemnością będziemy siedzieć. Warto na nich umieścić mnóstwo poduszek, aby stały się bardziej wygodne. Na tarasie można również rozwiesić hamak, zamocować huśtawkę czy zamontować grilla. Pamiętajmy również o roślinach, które będą idealną ozdobą.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 631 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 17 Stycznia 2019

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone