Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Tajemnica zielonego orzecha, czyli dlaczego warto pić wodę kokosową…

21 Stycznia 2011
Od najdawniejszych czasów ludzie poszukiwali eliksiru wiecznej młodości, zdrowia i urody. Nad jego pozyskaniem pracowali zarówno alchemicy, jak i naukowcy. Okazuje się tymczasem, że wszystko co niezbędne do zachowania doskonałej kondycji i urody zamknięte jest we wnętrzu młodego zielonego kokosa. Jakie korzyści płyną z regularnego picia naturalnej wody kokosowej wyjaśnia Dorota Jaroszewska, prezes Vivalife Sp. z.o.o.

Czym właściwie jest woda kokosowa? – to pytanie zadaje sobie każdy, kto spotka się z tym terminem. Odpowiedź jest prosta: woda kokosowa to delikatny płyn, który znajduje się wewnątrz młodego, zielonego orzecha palmy. „Bardzo często zdarza się, że woda kokosowa mylona jest z mleczkiem kokosowym. Trzeba pamiętać jednak, że są to dwa zupełnie różne „dary” tropikalnej palmy. O ile woda jest naturalnym napojem, który pić można wprost z wnętrza kokosa, o tyle mleko uzyskuje się w procesie ekstraktacji tłuszczu z miąższu owocu kokosowego. Stąd też inny smak, wygląd i konsystencja, a także właściwości tych dwóch płynów”, wyjaśnia Dorota Jaroszewska z Vivalife Sp. z o.o.
 
Łyk dla zdrowia

W publikacjach poświęconych zaletom kokosa bardzo często można spotkać się z określeniem, iż woda kokosowa jest „eliksirem życia”. Wszystko to za sprawą niezwykłych właściwości tego napoju oraz zawartych w nim składników odżywczych. Woda kokosowa stanowi prawdziwe bogactwo potasu, magnezu, wapnia, a także witamin: C, B1, B2, B3, B5 i B6. W połączeniu zaś z innymi owocami tropikalnymi stanowi prawdziwą bombę witaminową! „Zawarte w naturalnej wodzie kokosowej pierwiastki mineralne korzystnie wpływają na układ nerwowy, pracę serca, a także regulują gospodarkę wodną, dlatego też warto pić ten napój regularnie. Dla urozmaicenia można sięgnąć po napoje stanowiące połączenie wody kokosowej i soków z owoców, np. „Coco Drink Banana” czy „Coco Drink Ananas & Acerola”. Dodatek banana, aceroli czy pomarańczy nie tylko odmienia smak wody kokosowej, ale również nasyca ją kolejnymi składnikami odżywczymi i witaminami”, mówi Dorota Jaroszewska, prezes firmy Vivalife Sp. z o.o. Zamiast zatem łykać suplementy diety i tabletki z minerałami i witaminami, lepiej wprowadzić do swojej diety wodę kokosową.
 
Dla kondycji umysłowej i fizycznej

Naturalna woda kokosowa to nie tylko skarbnica witamin, ale także doskonała alternatywa dla napojów izotonicznych i energetycznych. Jej właściwości powinni zatem docenić zarówno sportowcy, jak i wszyscy ci, którzy prowadzą aktywny tryb życia lub narażeni są na wzmożony wysiłek umysłowy i stres. Dorota Jaroszewska z Vivalife Sp. z o.o. tłumaczy: „Izotoniki, czyli napoje mające za zadanie wyrównanie poziomu wody i elektrolitów w organizmie po wysiłku fizycznym, cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Podobnie jest z napojami energetyzującymi, po które chętnie sięgają kierowcy, osoby pracujące do późnych godzin nocnych czy studenci podczas sesji. Mało kto wie, że woda kokosowa łączy w sobie zalety obu tych płynów!”. Ekspert Vivalife Sp. z o.o. mówi również: „W 100 ml wody z młodego kokosa znajduje ok. 294 mg potasu, co jest ilością ponad dwa razy większą niż w przypadku napojów izotonicznych. Woda kokosowa charakteryzuje się także niższą zawartością sodu oraz cukru i – co istotne – jest płynem w 100% naturalnym. Fakty te mówią same za siebie, dlatego też planując wizytę na siłowni czy pracę nad wymagającym projektem warto zapatrzyć się w zapas orzeźwiającej wody kokosowej”.
 
Uroda wprost z tropików

Zdrowie i doskonała kondycja fizyczna to bardzo ważne aspekty naszego życia, jednak nie zamykają one spektrum korzyści płynących z picia wody kokosowej. Ten delikatny, orzeźwiający płyn ma bowiem doskonały wpływ również na naszą urodę. „Zawarte w wodzie kokosowej składniki przyczyniają się do poprawy wyglądu naszej cery, dodają skórze blasku, jędrności i elastyczności. Regularne spożywanie egzotycznego napoju korzystnie wpływa również na kondycję włosów i paznokci. Każda z pań powinna zatem mieć zawsze pod ręką kartonik z wodą kokosową „Coco juice” lub też wody z sokami owocowymi, jak „Coco Drink Blood Orange” czy „Coco Drink Ananas & Acerola””, mówi Dorota Jaroszewska z firmy Vivalife Sp. z o.o. Jakie jeszcze dobroczynne działanie dla naszego ciała ma naturalna woda kokosowa? Reguluje gospodarkę wodną, a tym samym umożliwia pozbycie się szkodliwych toksyn z organizmu, a także pomaga utrzymać odpowiednią masę ciała. Nic dziwnego, że po wodę kokosową z taką ochotą sięgają największe gwiazdy filmu i estrady.
 
Coś smacznego dla malucha

Ciekawą informacją na temat wody kokosowej jest jeszcze jeden fakt – zawartość kwasu laurynowego. Składnik ten, naturalnie występujący również w mleku matki, sprawia, że wodę kokosową mogą pić nawet małe dzieci. Co więcej, płyn pochodzący z wnętrza młodego kokosa jest antyalergiczny, nie zawiera cholesterolu ani laktozy, a przy tym jest bardzo pożywny i odżywczy. „Naturalna woda kokosowa polecana jest wszystkim tym, którzy z różnych przyczyn nie mogą pić mleka krowiego, również dzieciom. Tym ostatnim warto podawać wodę kokosową z dodatkiem soków owocowych, która na pewno przypadnie im do gustu. Takie napoje jak „Coco Drink Banana” pomogą nam wzbogacić dietę dziecka o wartościowe składniki odżywcze, a jednocześnie będą stanowiły dla maluchów smakowitą ucztę”, mówi Dorota Jaroszewska, ekspert firmy Vivalife Sp. z o.o.
W trosce o swoje zdrowie i urodę jesteśmy w stanie zrobić wiele i wiele poświęcić. Zamiast jednak stosować drakońskie diety, godzinami ćwiczyć na siłowni czy też kilka razy w tygodniu odwiedzać kosmetyczkę, warto sięgnąć po przyjemniejsze środki, takie jak naturalna woda kokosowa. Pomoże nam ona zadbać o siebie w sposób łagodny, naturalny i smaczny.

www.vivalife.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1639 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 21 Stycznia 2011

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone