Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

„Kobiety w Podróży” oficjalnie rozpoczęły działalność

28 Lutego 2012
Podróżniczka i dziennikarka Alina Markiewicz oraz wydawca książek Sonia Draga zostały pierwszymi honorowymi gośćmi projektu „Kobiety w podróży”, który zainaugurował swą działalność w Katowicach. Spotkaniu z Aliną Markiewicz pod hasłem „Nepal – mój drugi dom” towarzyszyły  warsztaty „Kamienie mocy – moc kamieni”. Wieczór z Sonią Dragą  będzie poświęcony jej podróżom po całym świecie, a kluczem relacji z kolejnych wypraw staną się wydane przez wydawnictwo „Sonia Draga” książki związane z poszczególnymi krajami i kontynentami.

Panie, które szczelnie wypełniły salę w trakcie pierwszego spotkania, miały okazję spotkać się z osobą, która swe życie związała z Nepalem i wyprawami wysokogórskimi. Alina Markiewicz obok opowieści o magicznej krainie ukrytej w cieniu Himalajów zaprezentowała również swój ostatni filmowy projekt – dokument „Z Hałdy w Himalaje”. Jest to zapis społecznego przedsięwzięcia – wyprawy dziewięciorga nastolatków ze śląskich dzielnic biedy w najwyższe góry świata. Spotkanie z Sonią Dragą zaplanowano na niedzielę, 4 marca, godz. 17.00 w klubie Old Timers Garage w Katowicach.
Inicjatywa „Kobiety w Podróży” ma integrować środowiska kobiet w całym kraju w ramach spotkań, warsztatów oraz projektów podróżniczych.  Pierwszy wieczór pełen opowieści o Nepalu, degustacji egzotycznych potraw oraz prezentacji biżuterii prowadzony przez dziennikarkę TVN Style, Olgę Kostrzewską-Cichoń zgromadził ponad 50 uczestniczek.

- W ramach projektu „Kobiety w Podróży” do wspólnego spędzania czasu chcemy zapraszać wszystkie te kobiety, którym nieobce są pytania: „Czy na tym etapie życia pragnę czegoś więcej dla siebie?” lub „Jak mogę coś zmienić w swoim życiu?” – podkreśla Joanna Kozłowicz, pomysłodawczyni projektu „Kobiety w Podróży”. - Kobiety na szczycie kariery, zajmujące się domem, te patrzące na zgliszcza związku czy niepokorne singielki mogą się spotkać i podzielić siłą różnorodności swoich doświadczeń – dodaje Kozłowicz.
Projekt w swym założeniu ma integrować środowiska kobiet gotowych na odbywanie podróży – w ramach stacjonarnych warsztatów psychologicznych, a także ekscytujących podróży do najciekawszych zakątków Polski, Europy oraz najdalszych krańców świata. Organizatorki przygotowują się właśnie do pierwszych weekendowych warsztatów zaplanowanych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a w najbliższych planach są również malownicze Maroko czy egzotyczny Singapur.  
- Wszystkie nasze inicjatywy mają stać się dla kobiet przygodą, w trakcie której z dystansu spojrzą na swoją codzienność, by znaleźć lepszy balans między tym, czego potrzebują a tym, czego oczekuje od nich otoczenie. Tak by  łatwiej odnajdywać sposób na pogodzenie tych dwóch sfer – podkreśla Katarzyna Majchrzak, jedna ze współtwórczyń projektu, psycholożka opracowująca część warsztatową organizowanych przedsięwzięć.
 
Szczegóły dotyczące projektu „Kobiety w Podróży” znaleźć można pod adresem www.kobietywpodrozy.comGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4419 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 28 Lutego 2012

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone