Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Pozbądź się śniegu bez zbędnego wysiłku

8 Grudnia 2016
Nie każdemu zima kojarzy się z obrazem zaśnieżonego stoku, dziećmi na sankach, czy łyżwach. Mimo, iż ogród zapadł w zimowy sen, nie ma mowy o odpoczynku dla ogrodników, administratorów i zarządców budynków. Jedną z czynności, które należy wykonywać, kiedy krajobraz zostanie przykryty białym puchem, jest odśnieżanie. Jak sprawić by nie był to tylko przykry obowiązek a prawdziwy komfort? GARDENA w swojej ofercie posiada specjalne narzędzia na zimę, które w znacznym stopniu ułatwią naszą pracę.

Okres od grudnia do marca jest równie, a nawet bardziej wymagający w kwestii pielęgnacji ogrodu niż w pozostałych miesiącach. Śnieg może okazać się szczególnie uciążliwy dla właścicieli posesji, kamienic, czy administratorów. W każdym przypadku odśnieżanie terenów wokół budynków jest pracą, wobec której są zobowiązani, a za zaniedbania grożą wysokie grzywny. Dlatego warto ułatwić sobie pracę i zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Jest to szczególnie ważne ze względu na częstotliwość i obfitość opadów. Dobrze wiemy, że wystarczy chwila, aby biały puch całkowicie pokrył ziemię. Aby dobrać odpowiedni sprzęt należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się jaki obszar będziemy odśnieżać? Czy będzie to ścieżka wokół naszego domu czy wokół osiedla? Istotna będzie wielkość, konstrukcja oraz ciężar takiego sprzętu, bowiem wszystko to będzie miało wpływ na nasz komfort w czasie wykonywania pracy.
 
Łopata niezawodnaOdpowiadając na pytanie, jakiego typu sprzęt wybrać do odśnieżania, najprostszą odpowiedzią jest łopata do śniegu. Na pewno każdy z nas słyszał o łopacie do śniegu, a część z pewnością miała z nią bezpośrednią styczność. Łopata to najprostsze i najpopularniejsze narzędzie do odgarniania śniegu. Dużo zależy od kształtu, wagi, konstrukcji, wielkości, a także tworzywa, z którego narzędzie zostało wykonane. Możemy odśnieżać przy pomocy łopaty z krawędzią z tworzywa sztucznego, bądź z krawędzią stalową. Obie są odporne na uderzenia, sól drogową i zimno do -40 stopni. Doskonale nadają się do łatwego usuwania śniegu. Model GARDENA KST 40 polecany jest szczególnie do nierównej powierzchni takiej jak kostka brukowa. Szerokie boczne krawędzie łopaty zapobiegają spadaniu śniegu, a konstrukcja i użyte tworzywo gwarantują, iż mokry, kleisty śnieg nie przylega do narzędzia. Jeśli będziemy odśnieżać gładki teren np. beton czy asfalt, to możemy być pewni, że łopata z krawędzią stalową nada się do idealnie do tego zadania.

Gdy stajemy przed większym wyzwaniemJeżeli chcemy zaoszczędzić czas nie tracąc przy tym skuteczności, to proponujemy zapoznać się z szuflą do śniegu. Jest to narzędzie do cięższych wyzwań. Doskonale sprawdza się przy trudniejszym terenie i bez problemu radzi sobie z odgarnianiem dużej ilości śniegu. Szeroka konstrukcja Szufli do śniegu marki GARDENA umożliwia odśnieżanie dużej ilości śniegu za jednym razem dzięki szerokości pracy, który wynosi 70 cm. Dodatkowym plusem tego modelu jest możliwość dopasowania trzonka do wzrostu użytkownika. Uchwyt wyposażony w dodatkową powłokę ochroni dłonie przed zimnem. Krawędź wykonana jest z ocynkowanej stali, co gwarantuje wieloletnią trwałość użytkowania.

Sól na zamarznięciaOdśnieżanie nie oznacza tylko odgarnięcia białego puchu. Musimy także pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu powierzchni. Śliski obszar może być przyczyną nieszczęśliwego wypadku, dlatego po zakończonym odśnieżaniu pamiętajmy o posypaniu terenu piaskiem, solą lub innym środkiem antypoślizgowym. Sporym ułatwieniem będzie solarka ręczna marki GARDENA, która doskonale rozprowadza środki rozmrażające takie jak piasek, sól czy żwirek na małych powierzchniach oraz w odpowiednich ilościach. Solarka jest bardzo prosta w obsłudze - wystarczy przekręcić krążek dozownika do otworu zastosowanego środka (grubo lub drobnoziarnisty). Poręczną, dużą głowicą dozownika można wygodnie regulować nawet podczas pracy w grubych rękawicach. Lekkie otwieranie i zamykanie solarki gwarantuje zamek bagnetowy. Uchwyt może być wykorzystany, jako wygodna łopatka do napełniania solarki.

Więcej informacji na stronie www.gardena.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2787 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 8 Grudnia 2016

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone