Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Za trzecim razem zagrają sprawnie!

5 Czerwca 2013
Pojęcie niepełnosprawności najczęściej kojarzy się z działaniami jednostek odbiegających od normy (w szerokim tego słowa znaczeniu) lub niezdolnością do sprostania wymogom istniejącym w określonym społeczeństwie jako stereotypy normalności. 16 czerwca w Brzeszczach te myślowe błędy będą łamać organizatorzy III już odsłony Meczu Życia. Tegoroczna edycja akcji została w całości poświęcona osobom niepełnosprawnym, a hasłem przewodnim imprezy będzie „Gramy Sprawnie!”.

Wydarzenie rozpocznie się od wernisażu wystawy prac malarskich w Ośrodku Kultury w Brzeszczach o godz. 13.30. Autorem obrazów jest jedyny licencjonowany rajdowiec sportowy na świecie kierujący i malujący stopą- Bartosz Ostałowski. W wyniku wypadku komunikacyjnego Bartkowi amputowano kończyny górne, jednak pokonując przeciwności losu teraz zdobywa wysokie miejsca na rajdach sportowych w Polsce i za granicą.

Główna część „Meczu Życia” rozpocznie się półtorej godziny później na terenie parku miejskiego, gdzie zmierzą się zawodnicy z całej Polski. Tradycyjnie, bo już po raz III po jednej stronie boiska stanie reprezentacja Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca i akcji „Tak dla transplantacji”. Osoby po przeszczepie serca, nerek lub płuc zmierzą się z reprezentacją Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Mela w 2002 roku w wyniku porażenia piorunem utracił prawą rękę i lewą nogę. Dwa lata później Jasiek zdobył dwa bieguny- północny i południowy. Tym samym został najmłodszym i jedynym niepełnosprawnym na świecie, który tego dokonał. Jasiek 16 czerwca spróbuje poprowadzić swoją drużynę przyjaciół, podopiecznych i sympatyków do zwycięstwa.  
Tuż po ostatnim gwizdku na scenie zobaczymy dwa wyjątkowe koncerty. Pierwszy to świetnie znany lokalnej publiczności zespół Skangur, którego styl to energetyczna mieszanka rocku, reggae, ska i Etno. Zespół w ciągu swojej działalności zagrał ponad 450 koncertów w Polsce, Niemczech, Austrii i USA i wydał 3 albumy studyjne. Kolejnym gościem, który tym samym zakończy ten magiczny dzień jest 10-letni zespół CF98. Grupa gościła na małych i dużych scenach zarówno polskich jak i zagranicznych. W 2010 i 2012 roku wystąpili na scenie Festiwalu w Jarocinie, a w 2010 na Coke Live Festiwal. Na swoim koncie mają 5 krążków muzycznych, z czego ostatni został wydany 9 kwietnia br.

Na uczestników imprezy czekają również spotkania z zaproszonymi przez fundację gośćmi, w tym m.in. paraolimpijczykami, lekarzami i psychologami. Bezpieczeństwa podczas imprezy będzie pilnować oddział OSP GRM Jawiszowice, który będzie również szkolił z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Fundacja DKMS Polska po raz drugi przeprowadzi rejestr potencjalnych dawców szpiku, a Policja wwiezie na teren imprezy puchar dla zwycięskiej drużyny. Ponadto w programie gry i zabawy dla dzieci, badania i konsultacje z kadrą medyczną Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz wiele innych niesamowitych atrakcji.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2023 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 5 Czerwca 2013

Podziel się    

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone