Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Szpital w Brzozowie pełen kolorów

15 Listopada 2013
14 listopada 2013 r., odbyło się symboliczne otwarcie artystycznie odmalowanego Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. Ks. B. Markiewicza. Kolorowe motywy, które wypełniły ściany placówki, powstały dzięki ogólnopolskiej akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach", realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

Brzozowski szpital to już 16-ta placówka, która wzięła udział w programie „Dziecięcy świat w kolorach". Na uroczystym otwarciu obecni byli mali pacjenci, ich rodzice i dziennikarze lokalnych mediów. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli szpitala – zastępcy Dyrektora ds. lecznictwa dra Andrzeja Piotrowskiego i ordynator oddziału dziecięcego, Bożeny Senkiewicz. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych – Magdalena Pilawska, Kierownik Referatu Promocji Powiatu brzozowskiego i Beata Bodzioch-Kaznowska, Sekretarz Gminy Brzozów. Organizatora akcji – FFiL Śnieżka SA – reprezentowała Aleksandra Małozięć.  Swój występ zaprezentował zespół Estrada Dziecięca z Brzozowskiego Domu Kultury. Wszyscy zgromadzeni goście mogli podziwiać efekt końcowy prac wykonanych przez obecną na spotkaniu artystkę-malarkę, Joannę Jeleniewską. Stworzyła ona na ścianach placówki kolorowe, bajkowe wróżki.

Specjalnie przygotowane pozdrowienia przesłały małym pacjentom gwiazdy  – Justyna Steczkowska i zespół Pectus – Kochani mali pacjenci! Bardzo mi przykro, że nie mogę być na otwarciu Waszego oddziału dziecięcego w Brzozowie, ale jestem po prostu w pracy. Niemniej jednak, czuwa nad Wami magiczna wróżka i anioły. Całuję Was mocno, życzę dużo zdrowia i miłości, która zewsząd Was otacza. Przesyłam całusy prosto z serca, wszystkiego dobrego! – w ciepłych słowach zwróciła się do dzieci Justyna Steczkowska. Gorące pozdrowienia przekazał również zespół Pectus – Pozdrawiamy wszystkie dzieciaki ze szpitala w Brzozowie! Jesteśmy z Wami duchem, ślemy buziaki, życzymy Wam kochani dużo uśmiechu na twarzy i pogody ducha. Pozdrawiamy serdecznie Was i Wasze kolorowe wróżki. Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia!  Barwne motywy i przyjazna atmosfera spotkania pozwoliły jego uczestnikom na przeniesienie się do bajkowej krainy, wypełnionej pozytywnymi emocjami.

***

Dzięki realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, autorskiej akcji społecznej "Dziecięcy świat w kolorach", wnętrza kolejnych oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce zyskują przyjazny, bajkowy wygląd. W ramach trwającego od 2005 roku programu artystycznie odmalowanych zostało już 15 placówek: w Dębicy, Rzeszowie, Sosnowcu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu (dwukrotnie), Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Szczecinie, Oświęcimiu i Zabielu Wielkim k. Ostrołęki.


www.sniezka.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1761 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 15 Listopada 2013

Podziel się    

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone