Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Szpital radości

16 Października 2013
Grudzień to czas magii, piękna i radości, czas świąteczny i bardzo rodzinny. Dla wielu jednak to kolejny miesiąc szarości, miesiąc badań, igieł i pigułek. Przy udziale pomocników 6 grudnia Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie, niezależnie czy są na ulicy, w domu, czy w szpitalu …

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca wspólnie z inicjatorem akcji Rafałem Andreas organizuje charytatywną zbiórkę „Poduszka dla Maluszka”. Trzecia edycja tego „zamieszania” rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do połowy listopada. Następnie organizatorzy rozliczą akcję i podsumują, a początkiem grudnia z prezentami odwiedzą małych pacjentów trzech polskich szpitali.

Poduszka dla Maluszka to akcja charytatywna, podczas której w szkołach zbierane są środki finansowe na prezenty mikołajkowe dla dzieci przebywających w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi z 11 oddz. dziecięcymi. „Pierwszy rok pokazał nam, że warto. Kolejne pokazują, że trzeba.”- mówi organizator akcji Rafał Andreas i kontynuuje- „Otrzymaliśmy duże wsparcie ze strony nauczycieli, uczniów, przyjaciół i sponsorów. Akcja została przyjęta, czego skutkiem mamy trzecią edycję w trzech województwach- małopolskim i śląskim, za które odpowiadam ja i łódzkim, za które odpowiada Tomasz Łomowski.”

Tegoroczna zbiórka odbywa się na terenie 21 szkół z Oświęcimia, Brzeszcz, Włosienicy, Brzezinki, Kęt, Zabrza, Bytomia, Mikołowa, Rybnika i Dąbrowy Górniczej. Jednak jak podkreślają organizatorzy, każdy może założyć czapkę Mikołaja i przekazać swoją Poduszkę dla Maluszka. Wystarczy wysłać taki upominek na adres fundacji lub przekazać bezpośrednio organizatorom.

www.rafalandreas.pl


www.facebook.com/PoduszkaDlaMaluszkaGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1883 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 16 Października 2013

Podziel się    

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone