Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Radosne barwy Śnieżki w brzozowskim szpitalu

5 Listopada 2013
Już niebawem, w połowie listopada, odbędzie się symboliczne otwarcie „barwnie pokolorowanego" Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie. Oryginalne, kolorowe motywy powstały na ścianach placówki dzięki akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach", realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA.

W ramach ogólnopolskiego programu „Dziecięcy świat w kolorach", wnętrza oddziału dziecięcego szpitala w Brzozowie nabrały nowego, bajkowego wyrazu. Magiczne motywy, których głównym elementem są uśmiechnięte wróżki, zostały namalowane na ścianach szpitala przez profesjonalną artystkę-malarkę. – Ideą, która przyświeca ogólnopolskiej akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach" jest przemiana szpitalnych wnętrz w przyjazne, bajkowe krainy. Jak wiadomo, kolory mogą mieć kojący wpływ na naszą psychikę. Poprzez artystyczne malowanie ścian placówek, kreujemy w nich przyjazną, bajkową atmosferę, dzięki której dzieci choć na chwilę mogą zapomnieć o chorobie. W takich warunkach łatwiej im też przeżyć stres związany z pobytem w szpitalu – mówi Łukasz Dobrowolski, Dyrektor ds. Marketingu FFiL Śnieżka SA.

Szpital Specjalistyczny Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza w Brzozowie to już 16-ta placówka, która wzięła udział w programie. Na uroczyste otwarcie odmalowanego oddziału dziecięcego zostali zaproszeni nie tylko mali pacjenci, ale także ich rodzice, pracownicy placówki, przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych mediów. Nie zabraknie również atrakcyjnych niespodzianek przygotowanych przez Śnieżkę specjalnie dla przebywających w szpitalu dzieci. Wszyscy zgromadzeni goście będą mogli podziwiać efekt końcowy prac  i dzięki kolorowym motywom, przenieść się do bajkowej krainy, wypełnionej pozytywnymi emocjami.
***
Dzięki realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, autorskiej akcji społecznej "Dziecięcy świat w kolorach", wnętrza kolejnych oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce zyskują przyjazny, bajkowy wygląd. W ramach trwającego od 2005 roku programu artystycznie odmalowanych zostało już 15 placówek, m. in. oddziały szpitali w Rzeszowie, Dębicy, Sosnowcu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Oświęcimiu.

www.sniezka.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1983 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 5 Listopada 2013

Podziel się    

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone