Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Al fresco dining po polsku

12 Sierpnia 2013
Każdą wolną chwilę podczas lata, staramy się spędzić na świeżym powietrzu. Korzystając z wakacyjnego sezonu spotykamy się ze znajomymi i odpoczywamy pod chmurką. Na zewnątrz, coraz chętniej spożywamy również posiłki, bo nic nie smakuje lepiej, jak własnoręcznie przygotowane potrawy serwowane w plenerze. Radzimy jak przygotować al fresco dining, danie pod gołym niebem, jakie uwielbiają Hiszpanie, Włosi oraz Polacy. To wyjątkowy sposób na sjestę i ugoszczenie niespodziewanych gości.

Al fresco dining to nic innego jak posiłek na świeżym powietrzu. Jest on szczególnie popularny w letnich miesiącach, kiedy z ochotą spożywamy posiłki w ogrodzie. Jednak nie jest to typowy piknik, ponieważ al fresco dining to danie, które spożywa się siedząc przy stoliku, zorganizowane na tarasie czy patio. Warto właściwie zaaranżować miejsce i podać odpowiednie przekąski.

Zaaranżuj miejsce – to proste
Aby zjeść posiłek na świeżym powietrzu, wystarczy przestrzeń, która umożliwi postawienie stolika i krzesełek. Świetnie do tego nadadzą się meble ogrodowe, które można nabyć małym nakładem finansowym np. na placu ze starociami. Aby nieco ożywić taras, zasadź kwiaty i zioła, dzięki którym będzie on atrakcyjnym miejscem spędzania czasu, nawet podczas niezbyt ładnej pogody. Ponadto, po zioła będziesz mogła sięgać także podczas samego posiłku. Zadbaj, by na stoliku był obrus i dodatki takie jak świeczka bądź lampion, serwetki i rozmaite dekoracje. To od nich zależy atmosfera przestrzeni, która jest najważniejsza. Spraw więc, aby było wygodnie i przytulnie. Dodatkowo, taras powinien być osłonięty od wiatru oraz słońca.

Przygotuj posiłek idealny
Przygotujmy danie, które sprosta warunkom posiłku spożywanego pod gołym niebem oraz oczekiwaniom gości. – Jedzenie, które świetnie spisze się podczas posiłku w charakterze al fresco dining powinno być podane na zimno. Najlepiej gdyby były to lekkie przekąski, bądź po prostu kanapki, których podstawowym składnikiem będzie np. blok drobiowy z warzywami – mówi Małgorzata Wódkiewicz – ekspert z Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka. - Ten apetyczny specjał powstał z mięsa drobiowego, z dodatkiem kolorowych warzyw takich jak ogórek, marchew i czerwona papryka. Tego typu wyroby warto mieć w lodówce, ponieważ przygotowanie przekąsek z taką wędliną jest proste i nie wymaga zbyt wiele czasu. Kanapeczki bardzo dobrze smakują ze świeżym pieczywem, sałatą i innymi sezonowymi warzywami – dodaje Małgorzata Wódkiewicz.

www.pekpol.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2063 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 12 Sierpnia 2013

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone