Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Piękny ogród spełniający najważniejsze funkcje - jak go zaaranżować?

6 Czerwca 2022
Mając przy swoim domu ogród można zaplanować aranżację zapewniającą przyjemność dla oka, miejsce do relaksowania się oraz kącik służący do uprawy roślin. Urządzając ogród od podstaw można nieco poszaleć, jednakże niezwykle istotne jest właściwe przemyślenie każdego elementu. Rośliny potrzebują bowiem określonych warunków i powinny znajdować się na stanowiskach zapewniających im właściwy dostęp do światła. Z kolei w części służącej do relaksowania się w wolnym czasie warto również zadbać o ciekawe rozrywki. Pięknie i jednocześnie funkcjonalnie zaaranżowany ogród to niekwestionowana zaleta posiadania własnego domu. 
 

Wybór roślin
 
Decydując się na zasadzenie roślin we własnym ogrodzie należy zachować pewną rozwagę. Jeśli całość zostanie odpowiednio zaplanowana to z pewnością w ogrodzie znajdzie się miejsce zarówno na ulubione kwiaty, ciekawe kompozycje, zerwane świeżo z drzewka jabłko Golden, a także grządki warzyw. Najważniejsze jest dopasowanie rodzaju gleby oraz stanowiska do potrzeb każdej rośliny w sposób indywidualny. Następnym krokiem jest zaplanowanie miejsca posadzenia każdej z roślin pamiętając i biorąc pod uwagę jej szybkość rośnięcia oraz szerokość na jaką się rozrośnie. Jabłko Golden na początku nie zajmuje wiele miejsca, a zakupione jako półtorametrowa roślina może nawet wydawać się niewielkie w stosunku do reszty ogrodu. Jednakże myśląc nieco bardziej przyszłościowo warto mieć świadomość, że drzewko powinno mieć odpowiednio dużo miejsca dookoła, aby mogło swobodne się rozrastać i dawać każdego roku coraz więcej owoców.

 
Inne funkcje ogrodu
 
Poza pielęgnowaniem roślin ogród powinien być oazą spokoju i miejscem do relaksowania się i odpoczywania w wolnym czasie. Ustawienie kompletu wypoczynkowego, a także zadbanie o rozrywkę i atrakcje dla dzieci to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu w słoneczne dni i piękną pogodę możliwe będzie korzystanie z ogrodu w maksymalnym wymiarze. Sadząc kolejne rośliny, takie jak jabłko Golden oraz inne drzewka warto potraktować je jako element, który w przyszłości zapewni cień. Dlatego też pod tego typu drzewko będzie można ustawić wygodną ławkę ze stolikiem kawowym, gdzie spędzanie wolnego czasu będzie niezwykle komfortowe i przyjemne. Ogród powinien być przede wszystkim miejscem spełniającym funkcje potrzebne rodzinie. Jeśli więc zostanie zaprojektowany, a następnie zaaranżowany z uwzględnieniem wszystkich potrzeb to z pewnością stanie się jednym z ulubionych miejsc do spędzania swojego wolnego czasu w gronie najbliższych na dowolnych aktywnościach.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1800 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 6 Czerwca 2022

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone