Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Ogrodzenie przyszłości. Czym wypełnić gabiony?

13 Czerwca 2016
Wyobraźmy sobie, że ogrodzenie rozwija się razem z nami. Zmienia wysokość, poziom zasłonięcia posesji, wygląd. Brzmi jak science-fiction? Nic podobnego! Takie rozwiązania tworzy firma Progress Architektura. Modułowa budowa ogrodzenia gabionowego daje możliwości zmiany wysokości i wymiany wypełnienia koszy, które tworzą konstrukcję. Dzięki temu system dopasujemy do naszych potrzeb w każdym momencie.
 
 

Ogrodzenia gabionowe są połączeniem metalowych koszy z panelami kratki ogrodzeniowej oraz wybranego przez nas wypełnienia. Wyróżniają się nowoczesnym designem, łatwością konserwacji, trwałością, dużymi walorami estetycznymi i wieloma możliwościami kompozycji. Doskonałym uzupełnieniem ogrodzeń gabionowych są miniGABIONY, z których elementów możemy stworzyć m.in. grilla, ławki, murki czy zabudowę na kosze. Spójne zagospodarowanie naszej posesji nada jej wyrafinowanego wyglądu, a dzięki możliwościom wyboru, zmiany i regulacji wypełnień gabionów, w naszym ogrodzie nigdy nie zagości nuda. 
Aby w pełni wykorzystać zalety ogrodzeń gabionowych i minigabionów firma Progress Architektura zaproponowała 2 podstawowe rodzaje wypełnień. Jest to kamień Halstone i turkusowe szkło.
 
Wytrzymałość i gwarancja
 
Halstone z oferty firmy Progress Architektura jest wyjątkowym kruszywem o unikalnych właściwościach. Wypełnienie uzyskało atest higieniczny i deklarację CE, gwarantujące najwyższą jakość produktu. Ten rodzaj wypełnienia filtruje i oczyszcza wodę z mikroorganizmów oraz bakterii, jednocześnie nie ulega zniszczeniu i utrzymuje świeży wygląd przez wiele lat. Ponadto jest to kruszywo odporne na trudne warunki atmosferyczne. Idealnie sprawdzi się zarówno w górach - dzięki odporności na mróz, ale również na terenach podmokłych, ponieważ nie porasta mchem. Halstone idealnie komponuje się z metalową kratką, a dzięki naturalnej formie wygląda jak część ogrodu, nadając  jednocześnie wyrafinowany i skromny charakter naszej posesji.
 
 
Olśniewający detal

Szkło turkusowe jest odpowiednim rozwiązaniem do każdego rodzaju gabionów i minigabionów Progress. Wypełnienie to jest trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i nie wymaga wielu prac konserwacyjnych.  Efekt szkła wydobywa piękno światła naturalnego, jak i ogrodowych lamp, dodając uroku i tworząc unikalny klimat naszej przestrzeni. W dzień idealnie dopełnia ogrodową zieleń i kwiaty, a wieczorami nadaje nastrój kolacji czy zabawie z przyjaciółmi – szczególnie przy odpowiednim umiejscowieniu punktów świetlnych. To wypełnienie wygląda olśniewająco zarówno w miniGABIONACH, jako samodzielne wypełnienie całej konstrukcji ogrodzenia gabionowego, ale również jako urozmaicenie systemów napełnianych Halstone. Ciekawy akcent kolorystyczny urozmaici ogrodową przestrzeń i zachwyci zarówno fanów minimalizmu, jak i ekstrawagancji. 

Gdzie zaprowadzi nas wyobraźnia 

Gabiony dostępne w ofercie firmy Progress Architektura możemy wypełnić dowolnym kruszywem według naszego uznania. Kwarcyt ciemny i jasny, dolomit czy gnejs to tylko kilka pomysłów wykorzystywanych przez osoby wybierające ogrodzenia gabionowe, bo możliwości jest tyle, ile da nam wyobraźnia. Jedyną barierą jest wielkość kratki kosza - pojedyncze kruszywo musi być większe niż oczko siatki, tak by nie wypadało z konstrukcji. Takie wielkości wahają się od 50 do 100mm, dając duże możliwości kompozycyjne.
Jeżeli nie możemy zdecydować się na jedno wypełnienie, istnieje możliwość łączenia wielu kruszyw, a  w momentach, kiedy nasza wyobraźnia ruszy za daleko, możemy liczyć na pomoc ekspertów Progress Architektura, którzy z pewnością będą wpierać nas dobrą radą. 

Więcej na www.progressarch.com
 
Firma Progress ECO jest producentem stalowych siatek i kratek. Oferowane przez Progress ECO rozwiązania zapewniają unikalne efekty przestrzenne, estetyczne i użytkowe. Ogrodzenia gabionowe Progress z oferty Progress ECO, powstałe w oparciu o najbardziej zaawansowane technologie, łączą w sobie niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań, przy zapewnieniu wyjątkowej trwałości oraz precyzji wykonania. Progress ECO zatrudnia ponad 200 pracowników i posiada 3 zakłady produkcyjne w Polsce, własne firmy w Niemczech oraz Czechach oraz rozbudowaną sieć przedstawicielstw i partnerów handlowych w całej Europie i na rynkach światowych. W Polsce rozwiązania Progress ECO są dostępne w renomowanych hurtowniach, sklepach, składach budowlanych i ogrodniczych. Ich najwyższą jakość potwierdzają liczne nagrody, certyfikaty oraz patenty i wzory użytkowe.
 
 
 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2306 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 13 Czerwca 2016

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone