Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Mroźny LUTY

15 Maja 2014
Luty to środek zimy, dlatego też wykonujemy wszelkie czynności pielęgnacyjne, aby ochraniać nasz ogród przed zgubnym wpływem mrozu, śniegu i lodu.

Strzepujemy warstwy śniegu z gałęzi drzew i krzewów ( ciężkie, namoknięte powłoki śnieżne często łamią swoim ciężarem nie tylko gałęzie, ale również konary dużych drzew, szczególnie iglastych), nie powinno się dopuści do zamarznięcia wody zarówno w oczkach wodnych jaki w stawach( zarówno rośliny wodne jak i żyjące tam zwierzęta potrzebują tlenu), należy również regularnie rozbijać zamarznięta pokrywę śnieżna na trawniku. Powtarzamy w razie potrzeby bielenie pni i rozwidleń konarów w celu zabezpieczenia przed mrozem.

Pod koniec miesiąca można już przystąpić do cięcia prześwietlającego drzew oraz krzewów jagodowych (np. czarnej porzeczki, borówki wysokiej i agrestu), jak również roślin zimozielonych. Można usunąć z drzew chore i połamane gałęzie, suche lub zgniłe owoce zalegające pod drzewami, przyciąć suche źdźbła ogrodowych traw ozdobnych.

Do skrzynek można już wysiać poziomki.

Rozpoczynamy siew niektórych roślin jednorocznych uprawianych z rozsady ( np. petunii, szałwii, werbeny, lwiej paszczy, lobelli, a z bylin ostróżki). Można zacząć już sadzonkowanie pelargonii przeznaczonych do skrzynek balkonowych. Możemy też sadzonkować sansewierię i begonię królewską (sadzonki liściowe) oraz dracenę (sadzonki wierzchołkowe.)

Autor:  Marek Urban Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3942 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 15 Maja 2014

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone