Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Powitaj wiosnę pełną paletą barw!

26 Marca 2017
Balkony, ogrody czy działki stanowią ważny element w życiu polskich kobiet, aż 67% z nich uważa, że są to miejsca stworzone do odpoczynku. Początek marca to doskonały czas, aby za pomocą prostych środków samodzielnie zaplanować aranżację swojego ogrodu czy tarasu, tak aby cieszył oko przez cały rok.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie producenta farb Altax Viva Garden! wynika, że ogród to coś więcej niż tylko przestrzeń dla kwiatów i innych roślin. Coraz częściej jego znaczenie sprowadza się do miejsca nieustannie pełnego życia i kolorów − takiej odpowiedzi udzieliła aż 1/3 ankietowanych kobiet. Idąc dalej, praca fizyczna związana z utrzymaniem ogrodu przyczynia się do odzyskiwania sił, a nawet zdrowia. Zgodnie z myślą hortiterapii [ogrodolecznictwo – metoda terapii wykorzystująca rośliny i ogrody, polegająca na wykonywaniu w ogrodzie pracy fizycznej związanej z utrzymaniem ogrodu.] jest to niezawodne remedium na stres i doskonały sposób na relaks. Jak pokazują wyniki badań, większość, bo aż 64% kobiet najczęściej spędza swój czas w ogrodzie właśnie na pracach porządkowych, dekoracyjnych czy konserwacyjnych.
 

Kolory wiosny

 
Istotnym elementem relaksującego przydomowego ogrodu, tarasu czy nawet niewielkiego balkonu są kolory, a także znajdujące się tam rośliny i odpowiednia dekoracja. Jest to szczególnie ważne, aby wprowadzić w określoną przestrzeń nastrój zgodnie ze zmieniającymi się porami roku. Kwitnący na wiosnę niewielki krzew klonu o jaskrawych kwiatach nad wodnym oczkiem stworzy atmosferę romantyczności, podczas gdy drobny akcent np. na ścianie płotu w postaci głębokich fioletów krokusów będzie wpływać odprężająco. Z pewnością także odpowiednio dobrane i wyeksponowane doniczki z roślinami sezonowymi np. wielobarwnymi krokusami i tulipanami będą prawdziwą ozdobą każdego, nawet najmniejszego balkonu.


Kolory z palety VIVA GARDEN!: limonkowy ciemiernik, wiosenne bazieKolory z palety VIVA GARDEN!:suszona mięta, rozgrzany kamieńKolory z palety VIVA GARDEN!:płatki wiśni, niezapominajka, dojrzała pigwa


Viva Garden! czerpie barwy z natury

 
Z badań wynika, że ponad 68% kobiet przywiązuje szczególną uwagę do wyboru odpowiedniego koloru do dekoracji przydomowej przestrzeni. „Relaksujących barw najlepiej szukać w... naturze. To tam uciekamy, kiedy codzienność staje się zbyt uciążliwa i szukamy odpoczynku.” – mówi Martyna Kaczmarek, projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden! Jasna, spokojna pastelowa zieleń kojarząca się z baziami, a także ta nieco intensywniejsza – koloru rozwijających się liści klonu sprosta oczekiwaniom w nadchodzącym sezonie. Jej odpowiednikami w palecie Altax Viva Garden! to: limonkowy ciemiernik i wiosenne bazie.
 
Oprócz zieleni warto przyjrzeć się także pastelowym propozycjom producenta. Wprowadzają one jasny akcent i nie drażnią oka, dodając powierzchniom subtelnego koloru. Powszechnie pojawiają się wśród wiosennych kwiatów – wiśni, hiacyntów i narcyzów. Świetnie wyglądają połączone ze sobą lub bielą, wprowadzając do przestrzeni wypoczynkowej dyskretne odcienie. W palecie Altax Viva Garden! pod nazwą: płatki wiśni, niezapominajka, dojrzała pigwa.
 
Na uwagę zasługują też kolory ziemi. Choć mogą wydawać się ponure, to sprytnie przemycone i przełamane innym akcentem kolorystycznym, mają niesamowity, kojący wpływ na nasze zmysły. Ważne, aby nie zdominowały kompozycji kolorystycznej. Przywołują skojarzenia z lasem, korą drzew, pachnącą, leśną ściółką i zapachem wilgotnej, ogrodowej ziemi zroszonej wiosennym deszczem. W palecie Altax Viva Garden!: suszona mięta i rozgrzany kamień.


Wiosenna inspiracja – aranżacja

 
Szukając pomysłów na własny ogród coraz częściej zwracamy uwagę na nietuzinkowe rozwiązania. Co ciekawe, 50% kobiet pomysły na ozdabianie ogrodu wymyśla sama lub czerpie inspiracje z Internetu (64%). Wiosna to pora roku, kiedy Panie najczęściej dekorują (36%)! Niewielkie ozdoby stworzone w myśl zasady „coś z niczego” (upcycling) są niezwykle łatwe do wykonania. Jeśli jednak mamy wątpliwości czy wybrane przez nas kolory będą ze sobą harmonizować, inspiracji możemy poszukać na stronie www.vivagarden.pl. Oprócz porad aranżacyjnych, znajdziemy tam paletę aż 29 kolorów farb do dekoracji ogrodu i balkonu – Altax Viva Garden! Unikatowa gama powstała, by nadać szczególnego charakteru każdej strefie przeznaczonej na rodzinny relaks w otoczeniu przyrody.
 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1554 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 26 Marca 2017

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone