Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Kolory do towarzystwa w ogrodzie na jesień i zimę

6 Września 2017

Badania potwierdzają, że Polki przywiązują dużą wagę do kwestii kolorystycznych w swoim otoczeniu, także w przydomowych ogrodach. Co więcej, coraz częściej eksperymentowanie kolorem odbywa się sezonowo, podobnie jak w modzie czy dizajnie. Dla ponad połowy przebadanych kobiet (65%) bardzo ważny jest dobór barw do ogrodu, na działkę, taras lub balkon, który będzie jednocześnie nawiązywał do pory roku. To widoczny trend, który powoli odmienia krajobraz polskich ogrodów. Sprawdź zatem za pomocą jakich kolorów sprawisz, że twój zielony zakątek będzie piękny przez cały rok, nawet podczas chłodniejszych miesięcy. 

 

43% kobiet w Polsce uważa, że ogród powinien być pełen kolorów o każdej porze roku, nawet jesienią i zimą – wynika z badań przeprowadzonych przez IQS na zlecenie Altax . Kobiety chętnie bawią się niestandardowymi barwami i ciekawie je ze sobą zestawiają nie tylko we wnętrzach, ale też w ogrodzie lub na balkonach. Odważne kolory są widoczne nie tylko w kompozycjach kwiatowych, ale też na drobnych dekoracjach, meblach czy małej architekturze. Dzięki takim rozwiązaniom, kiedy rośliny przekwitną i nadejdą chłodne dni, ogród, balkon czy taras nadal mogą być efektowne i pełne życia.

 

 - Cieszy mnie, że odchodzimy od wszechobecnych brązów i szarości, które często dominują zarówno w ogrodach, jak i na polskich balkonach. Coraz odważniej eksperymentujemy z kolorami. Obecnie popularne są wyraziste meble i dodatki: czerwone, pomarańczowe czy żółte. Ciekawie wyglądają też róże, czerwienie czy turkusy typowe dla krajów śródziemnomorskich, które sprawiają, że wakacyjna atmosfera jest z nami przez cały rok. Dzięki kolorom i właściwościom specjalnych farb do dekoracji, ogród czy balkon może pięknie wyglądać także jesienią i zimą - mówi Martyna Kaczmarek projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden!
  

Top kolory do towarzystwa w ogrodzie na jesień 2017

 

Jesienią w ogrodzie dominują barwy ziemi, orzechów, wikliny i miedzi. Są to chłodne, stonowane kolory, które w połączeniu z wyrazistą czerwienią, pomarańczami, niestandardowymi brązami lub odcieniami niebieskiego pozwolą stworzyć niepowtarzalną, barwną przestrzeń. Dzięki czerwieni, pomarańczy i odcieni żółci wprowadzimy do ogrodu ciepły i przytulny klimat. Są to kolory słońca, które kojarzą się z radością i optymizmem. Brązy dzięki skojarzeniom z kolorem ziemi i drewna wywołują poczucie komfortu i bezpieczeństwa, zaś niebieski uspokaja i jest związany z relaksem i odpoczynkiem, dlatego doskonale sprawdzi się przydomowych ogródkach. Zastosowanie już nawet jednego lub dwóch z wyżej wymienionych kolorów na dekoracjach lub małej architekturze z drewna, metalu, betonu czy nawet terakoty, może zupełnie odmienić każdy ogród na jesień. 


Top kolory do towarzystwa w ogrodzie na zimę 2017/2018

 

 Zimą w ogrodach brakuje kwiatów i liści, a króluje w nich biel i skrzący się śnieg. Przyroda przechodzi wtedy w stan odpoczynku, dlatego przydomowe ogrody tracą na urodzie, ale jest na to sposób w postaci dobrze zaplanowanej, kolorowej aranżacji. Zastosowanie intensywnych barw na zimowych dekoracjach i dodatkach odmieni i ożywi cały ogród! Najmodniejszym kolorem sezonu zimowego na rok 2017/2018 to intensywna czerwień, która sprawdzi się w drobnych i dużych elementach, zarówno w przypadku budki dla ptaków czy ogrodzenia. Dzięki niej przeniesiemy piękne elementy aranżacji na pierwszy plan. Wśród kolorów, które pięknie skomponują się ze śniegiem, znajdziemy także odcienie zieleni i granatów, które wzbudzają uczucie radości. W zestawieniu z innymi barwami wydają się zajmować więcej miejsca i ożywiają pozostałe kompozycje kolorystyczne. W sezonie zimowym warto też postawić na delikatne beże i róże na betonowych donicach, które idealnie wkomponują się w mroźne krajobrazy.


 

 

Farby ogrodowe Altax Viva Garden!, które zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby kobiet, to aż 29 barw, które można ze sobą łączyć. Idealnie sprawdzą się przy mniejszych i większych metamorfozach ogrodu i pozwolą na przemalowywanie go w rytmie zmieniających się pór roku. Stosować je można do drewna, metalu, betonu, kamienia a nawet terakoty i ceramiki. Cena za 250 ml to ok. 17 zł.Więcej informacji oraz inspiracje można znaleźć na stronie: www.vivagarden.pl

 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 798 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 6 Września 2017

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone