Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Kostka w przestrzeni miejskiej

8 Kwietnia 2015
Wytrzymała, idealnie równa, estetyczna – taka powinna być nawierzchnia w przestrzeni miejskiej. Wielkoformatowa kostka brukowa Urbanit to propozycja dla często uczęszczanych traktów pieszych i nawierzchni obciążonych ruchem kołowym, która równie dobrze sprawdzi się na przydomowych podjazdach i tarasach.

Urbanit to kostka brukowa o grubości 8 cm. Jej bezfazowe, ostro cięte krawędzie oraz wąskie spoiny między poszczególnymi elementami zapewniają ułożenie idealnie równej, jednolitej nawierzchni. Te walory są szczególnie istotne w przestrzeni o dużym natężeniu ruchu.

Modularne kostki Urbanit występują w dwóch wariantach wymiarowych: 16x16 cm i 24x16 cm. Minimalistyczna, harmonijna nawierzchnia wykorzystująca tylko jeden format to świetny wybór dla traktów w chaotycznej przestrzeni miejskiej, który wprowadzi do niej ład i porządek. Nawierzchnie skomponowane z dwóch formatów ułożonych w rytmiczne rzędy lub bardziej skomplikowane wzory, świetnie zaprezentują się na rozległych placach w sercu miasta, dodając im dynamiki oraz na terenach przydomowych.

Cztery kolory i dwa typy wykończenia nawierzchni sprawiają, że Urbanit odnajduje się wśród prostych brył nowoczesnej architektury miejskiej, w zabudowie osiedlowej i wokół domów jednorodzinnych utrzymanych w różnych stylistykach. Proste, gładkie kostki w kilku odcieniach szarości wpiszą się w modernistyczne koncepcje architektoniczne. Tam, gdzie potrzebna jest nawierzchnia w stylu retro, podkreślająca szlachetne piękno naturalnych materiałów, sprawdzą się postarzane kostki z serii antic®, o charakterystycznych, lekko obitych krawędziach.

Dane techniczne i cena:

Grubość: 8 cm

Wymiary: 160x160 mm, 240x160 mm; dostępne w osobnych zestawach

Kolorystyka: szary, grafit, wapień dewoński, wapień muszlowy (w 2 wersjach wykończenia)

Cena: dostępna w punktach sprzedaży


Więcej przeczytasz na www.bruk-bet.plZobacz prezentację BRUK-BET®Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3367 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 8 Kwietnia 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone