Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jak rozpalić grilla?

9 Czerwca 2015
Rozpalenie grilla nie jest trudnym zadaniem, ale podczas przygotowania paleniska warto pamiętać o kilku elementach, które umożliwią sprawne rozżarzenie brykietu lub węgla drzewnego. Niezwykle ważny jest wybór podpałki, ale także ustawienie grilla względem kierunku wiatru. Nie można zapomnieć o stałym doglądaniu rozpalającego się grilla. Producent grilli oraz akcesoriów grillowych – firma Landmann oferuje niezwykle przydatne dodatki – rozpalacz kominowy oraz węgiel drzewny nasączony podpałką, które umożliwią  rozpalenie grilla bez żadnych problemów i pozwolą się w pełni skupić na przyrządzeniu smacznych potraw z rusztu.

Niezwykle przydatnym rozwiązaniem podczas rozpalania grilla będzie rozpalacz kominowy firmy Landmann. Wykonany z wysokiej jakości stali z bezpieczną rączką i osłoną chroniącą przed poparzeniem działa niemal identycznie jak wyciąg kominowy. Wystarczy nasypać do komina odpowiednią ilość węgla drzewnego lub brykietu, ustawić na ruszcie i podpalić pod kominem kilka kostek podpałki. W ten prosty sposób rozżarzymy węgle, które po ok. kwadransie pokryją się szarym popiołem i jest to sygnał, że można je przesypać do misy paleniskowej i rozpocząć grillowanie. Warto podkreślić, że dzięki zastosowaniu rozpalacza kominowego możemy w szybki i bezpieczny sposób przygotować ruszt do grillowania, co więcej rozwiązanie to pozwala na oszczędność podpałki. Jeszcze bardziej praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza podczas grillowania poza przydomowym ogrodem czy działką, jest zestaw startowy firmy Landmann, który zawiera węgiel drzewny nasączony podpałką. Kilogramowy worek wystarczy umieścić w palenisku grilla i podpalić wszystkie rogi papierowego worka. Dzięki temu cała jego zawartość w krótkim czasie rozpali się i pozwoli na uzyskanie odpowiedniej temperatury do grillowania mięs czy kiełbasek.

„Jeśli wykorzystamy akcesoria do rozpalenia grilla, przygotowanie rusztu  do grillowania nie sprawi nam żadnych trudności. Na rynku dostępne są nie tylko podpałki w płynie czy w kostkach, ale także akcesoria, które spowodują że rozżarzenie brykietu zajmie nam o wiele mniej czasu i pozwoli na oszczędność zarówno węgla, jak i podpałki. Warto również pamiętać, że wybór rozpalacza kominowego czy też zestawu startowego firmy Landmann eliminują ryzyko poparzenia w trakcie przygotowywania grilla. Produkty te zostały bowiem tak przygotowane, aby kontakt z ogniem był jak najmniejszy. Szczególną uwagę warto zwrócić na zestaw startowy firmy Landmann, który zawiera węgiel nasączony podpałką. Rozwiązanie to jest niezwykle przydatne podczas grillowania na działce czy weekendowych wyjazdów.” – wyjaśnia Michał Kędzia, Country Manager Landmann Polska.

Przykładowa wycena:

Rozpalacz kominowy firmy Landmann – cena 34, 99 zł
Węgiel instant/zestaw startowy do grilla firmy Landmann – cena 10,99 zł


Więcej informacji znajdziesz na www.landmann.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1604 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 9 Czerwca 2015

Podziel się    

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone