Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jesień w ogrodzie - eksplozja kolorów!

20 Maja 2014
Miłośnicy owoców mogę cieszyć się smakiem świeżo zerwanych jabłek prosto z drzewa już od sierpnia, a za chwilę tęczowe barwy spadających liści zagwarantują niezapomniany widok zmęczonym ogrodnikom już w październiku.

Z czasem te różnobarwne liście wokół domu i ogrodu mogą stać się irytujące. Trzeba się ich pozbyć! Aby w szybki sposób usunąć gór liści z trawnika GARDENA proponuję nowe, praktyczne i poręczne narzędzia z serii combisystem. Również zbieranie jabłek nigdy nie było takie proste…

Radzenie sobie z zamiataniem

Chociaż opadłe liście mogą być utrudnieniem w ogrodzie, to stanowią także realne zagrożenie dla dróg i chodników. Nowe grabie wachlarzowe z tworzywa sztucznego XXL i szczotka do zamiatania ulicy, oferują aktywną pomoc dla jesiennych zadań. Ta ostatnia usuwa nawet najbardziej wilgotne liście dzięki końcówce ze skrobakiem. Nowe grabie wachlarzowe o szerokości 77 centymetrów umożliwiają zbieranie opadłych liści, ściętej trawy i innych odpadów ogrodowych z dużych powierzchni w krótkim czasie. Dodatkowo, to praktyczne urządzenie może zostać podzielone na dwie części. Pozwala to na łatwe zebranie zgrabionego materiału i przetransportowanie do wózka ogrodowego Gartenmobil. Każdy, kto ma kompost, może wrzucić do niego zebrane liście i wykorzystać je jako nawóz na jego rabaty kwiatowe na wiosnę przyszłego roku.

Zbieranie z wierzchołków drzewa

W czasie ostatnich kilku lat stare odmiany jabłoni cieszą się coraz większą popularnością. Odmiany takie jak „Kosztela” są wytrzymałe na mróz i zaskakująco odporne na choroby oraz wydzielają unikalny aromat. Idealnym pomocnikiem podczas zbieranie jabłek jest zrywaczka do owoców marki GARDENA z serii combisystem. Jej ostrze ze nierdzewnej stali szlachetnej ułatwia odcinanie ogonka i zrywanie owoców z drzewa. Dzięki teleskopowemu trzonkowi combisystem można z łatwością zrywać jabłka bez użycia drabiny.

Jesienni pomocnicy Gardena combisystem:

Nowość GARDENA combisystem- grabie wachlarzowe z tworzywa sztucznego XXL
Znakomicie nadaje się do szybkiego grabienia dużych ilości liści, ściętej trawy i innych odpadów ogrodowych. Narzędzie można szybko i łatwo podzielić na dwie części. Można je także składać, aby nie zajmowały dużo miejsca. Wykonane z wysokojakościowego tworzywa sztucznego, a zintegrowana rurka aluminiowa zapewnia dużą stabilność. 25 lat gwarancji. W pozycji rozłożonej szerokość 77 cm,

Nowość GARDENA combisystem- szczotka do zamiatania ulicy ze skrobakiem
Gładkie włosie wysokiej jakości wykonane z polipropylenu zapewnia optymalne efekty czyszczenia i skuteczność pracy. Zintegrowany ze szczotką skrobak umożliwia bezproblemowe usuwanie udeptanego brudu i mokrych liści. Odporna na uderzenia obudowa wykonana z tworzywa sztucznego wysokiej jakości Szerokość pracy 45 cm. 25 lat gwarancji.

GARDENA combisystem- zrywaczka do owoców
Sprawia, że zrywanie owoców staje się proste. Przegub pozwala na pełną regulację kąta pracy. Mocna konstrukcja z tworzywa sztucznego. Ostrze do cięcia łodyg ze stali nierdzewnej. Worek z bawełny nadaje się do prania. 25 lat gwarancji.

GARDENA wózek ogrodowy „Gartenmobil”
Do wygodnego zbierania i wywożenia chwastów, ściętej trawy lub śmieci. Dzięki stabilnej konstrukcji metalowej ramy wytrzymuje obciążenie do 70 kg. Pokrywa chroni przed wilgocią i nieprzyjemnymi zapachami, może być również użyta jako szufelka do ładowania. Mocowanie worka przy pomocy zacisków. Przydatny przy segregowaniu odpadów dzięki możliwości zamocowania dwóch worków obok siebie. Możliwość zawieszenia 2 trzonków combisystem oraz dwóch narzędzi ręcznych (np. narzędzia combisystem). Po demontażu uchwytów na worki, nadaje się również jako taczka do transportu skrzynek z owocami i bądź napojami. W komplecie listwa naścienna do zamocowania haków. Duże stabilne koła o specjalnym bieżniku nie niszczącym trawy. Wykonany z materiałów nierdzewnych dla zapewnienia długiego okresu eksploatacji. W komplecie worek na odpady.
 
www.gardena.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2916 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 20 Maja 2014

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone