Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jak przygotować drewno na zimę

23 Listopada 2016
Wielu z nas marzy o spędzaniu długich zimowych wieczorów przy cieple kominka z gorącą herbatą. Trzask palonego w kominku drewna oraz jego specyficzny zapach tworzą, niezwykłą domową atmosferę.  Do ogrzewania tego typu potrzebne jest odpowiednie drewno. Zanim go jednak użyjemy do opału, musimy je wcześniej odpowiednio przygotować.

Samodzielne przygotowanie zapasów na opał nie musi być męczące. Z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu, praca będzie lekka i  przyjemna. Używanie drewna, jako opału jest opłacalne, dzięki jego konkurencyjnej cenie i walorom grzewczym. Twarde gatunki drewna z drzew liściastych, takich jak dąb, buk oraz jesion palą się dłużej od innych i dają więcej ciepła. Ważne jest, by spalać suche drewno o wilgotności nie większej niż 15 – 20%. Wydłuża to czas między kolejnym załadunkiem pieca i sprawia, że jest to efektywny, oszczędny i wygodny sposób ogrzania domu.

Drewno do kominka należy składować przez okres minimum roku. Najlepiej w miejscu suchym i zadaszonym, aby nie dopuścić do procesu gnicia drewna. Porąbane drewno powinno mieć zapewnioną odpowiednią wentylację i przewiew. Dzięki właściwemu przechowywaniu drewna będziemy mogli w pełni wykorzystać jego wartość opałową. 

Pierwszym etapem przygotowania drewna jest pocięcie na mniejsze kawałki, aby łatwo je przechować. Do tego typu pracy należy korzystać z pilarek, pił ogrodowych oraz siekierek. Szeroka gama pił marki GARDENA na polskim rynku, daje możliwość wyboru sprzętu odpowiedniego do potrzeb każdego użytkownika. W ofercie znajdują się wytrzymałe i ergonomiczne piły ogrodowe oraz siekiery. Ze względu na różnorodność prac, jakie wykonujemy w gospodarstwie domowym, piła powinna nadawać się do wszechstronnego użycia.
 
GARDENA Comfort piła kabłąkowa 530

GARDENA Comfort piła kabłąkowa 530 idealnie nadaje się do piłowania grubszych gałęzi i konarów. Hartowany impulsowo, nierdzewny brzeszczot o długości 530 mm z drobno szlifowanym uzębieniem jest optymalnie dostosowany do piłowania świeżego i suchego drewna. Komfortowa rękojeść chroniąca dłoń oraz możliwość trzymania piły także za kabłąk gwarantują pewny chwyt i lekkie prowadzenie. Wytrzymały, stalowy kabłąk jest odporny na korozję i ma kształt zabezpieczający przed przekręcaniem. Wymiana brzeszczotu jest bardzo prosta i nie wymaga użycia narzędzi.

GARDENA siekiera uniwersalna 1000A

GARDENA siekiera uniwersalna 1000A przeznaczona jest do różnego rodzaju drobnych prac związanych z rąbaniem i ciosaniem drewna. Dzięki nieprzywierającej powłoce zmniejszającej tarcie głowica lekko wchodzi w drewno. Środek ciężkości znajduje się blisko głowicy, co decyduje o idealnym wyważeniu i rozłożeniu ciężaru siekiery. Takie połączenie umożliwia wykonywanie mocnych, głębokich cięć. Funkcja młotka dla łatwego i skutecznego rozłupywania z użyciem klinów (za wyjątkiem klinów stalowych).
 
O firmie:
GARDENA
jest częścią Husqvarna Group, największego na świecie producenta wysokiej klasy urządzeń mechanicznych przeznaczonych do pielęgnacji zieleni. GARDENA jest marką przeznaczoną dla ogrodników pasjonatów. Oferuje szeroką gamę produktów służących do pielęgnacji ogrodu, takich jak: systemy nawadniania, narzędzia do pielęgnacji trawników, drzew i krzewów. Produkty i rozwiązania marki GARDENA są dostępne w wiodących sklepach detalicznych, głównie w Europie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.gardena.pl



Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2184 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 23 Listopada 2016

Podziel się    



Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów






freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone