Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Zraszamy ogrody

3 Lipca 2018

Zgodnie z teorią Talesa z Miletu wszystko powstało z wody i z niej się składa. Ten wspaniały dar natury od niepamiętnych czasów odgrywał bardzo ważną rolę w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Woda nie tylko gwarantowała przetrwanie, ale także obok ognia brała udział we wszystkich rytualnych ceremoniach oczyszczania. Związanych z nią jest również wiele przysłów i powiedzeń, które na stałe weszły do naszego języka, jak choćby pisać na wodzie lub mącić wodę*.

*por. Wł. Kopaliński, Słownik mitów i tradycji kultury, PIW 1997, str. 1298

 

 

Jednak jednym z najważniejszych zadań wody jest utrzymywanie wszystkiego, co istnieje przy życiu. Wiemy, jak ważna jest ona dla rozwoju roślin. Przyznają to zwłaszcza rolnicy oraz posiadacze przydomowych ogródków i działek, bo przecież trudno wyobrazić sobie odpowiednią pielęgnację terenów zielonych bez udziału wody. Podlewanie i zraszanie warzyw, drzewek owocowych, krzewów, kwiatów czy trawników należy do najważniejszych obowiązków każdego ogrodnika. W pracy tej ważną rolę odgrywają również specjalne akcesoria, które zapewniają roślinom właściwy poziom nawilżenia. Dzięki czemu możemy cieszyć się nie tylko wyśmienitymi i zdrowymi przysmakami, ale także relaksować na miękkim, miłym dla stóp trawniku pośród bujnej, cudownie pachnącej  roślinności.

Do najbardziej popularnych wodnych akcesoriów należą różnego rodzaju pistolety zraszające. Dobrze wyprofilowane i świetnie mieszczące się w dłoni, wykonane z metalu i mocnego tworzywa ABS sprawdzają się idealnie w nawilżaniu terenów zielonych o różnej wielkości. Posiadają płynną regulację strumienia, co pozwala na odpowiedni dobór sposobu zraszania do położenia roślin, a także stopnia ich nawodnienia. Jeśli gleba jest sucha, możemy na przykład wybrać strumień mocniejszy – centralny, a gdy nasza zieleń potrzebuje znacznie mniej wody – delikatną mgłę.

Obok pistoletów zraszających na działce bądź w ogrodzie o dużych powierzchniach, doskonale sprawdzają się różnego typu zraszacze obrotowe wykonane z tworzywa ABS.  Niezawodne są również zraszacze impulsowe z rurką aluminiową wyposażone w nawet kilkanaście dysz o obszarze zraszania w  zakresie 1°-360°. Akcesoria te przydadzą się zwłaszcza do podlewania trawników, które szczególnie w upalne dni powinny być obficie nawadniane. Najlepiej robić to rano lub wczesnym wieczorem, a nie w ciągu dnia, gdy mocno grzeje słońce.  

Tradycyjny wąż to nieodłączny towarzysz każdego ogrodnika. Bywa niekiedy bardzo długi i sięga nawet kilkudziesięciu metrów. Powinien być wykonany z elastycznych materiałów, wytrzymały i odporny na skręcanie oraz szkodliwe działanie promieni UV. Wąż pozwala dotrzeć do najdalszych zakamarków ogrodu i trudno dostępnych roślin, umożliwia również mycie auta czy napełnianie wodą naczyń. Do tych wielofunkcyjnych akcesoriów warto dokupić lekkie i ustawne stojaki lub do modeli krótszych praktyczne wieszaki. Pomogą one utrzymać porządek w naszym ogrodowym warsztacie. Ogromną zaletą kolekcji wodnej jest też atrakcyjny wygląd poszczególnych  akcesoriów. Żywe, radosne kolory sprawiają, iż znakomicie prezentują się one w otoczeniu wielobarwnej roślinności i zachęcają do pracy. 
 

Odpowiednie nawilżanie dostosowane do warunków atmosferycznych i rodzajów roślin umożliwi im wzrost i rozkwit, zaś zadbana, piękna ogrodowa zieleń będzie dla nas najlepszą nagrodą za wysiłek i czas poświęcony na jej pielęgnację.

W materiale wykorzystano zdjęcia i informacje o akcesoriach należących do linii wodnej Verdenia marki Galicja dla Twojego Domu
Zraszacz statyczny 5 funkcji AQUA, cena:  12,76 zł brutto


 

Zraszacz impulsowy metalowy STANDARD, cena: 9,56 zł brutto


 

 

Wąż ogrodowy PROFESIONAL, cena: 45,29 zł brutto

 


Zestaw złączek z dyszą prostą 4szt Aqua, cena: 9,25 zł brutto

 
Wąż ogrodowy CLASSIC, cena: 28,05 zł brutto

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: sklepgalicja.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 750 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 3 Lipca 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone