Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

WALKA Z POZIMOWYMI ROZTOPAMI - WYPOMPUJ TYSIĄCE LITRÓW W GODZINĘ POMPAMI GARDENA

26 Lutego 2018

W okresie wczesnowiosennym, szczególnie w polskim klimacie mamy do czynienia z różnego rodzaju opadami atmosferycznymi. Często przyczyniają się one do podwyższenia poziomu wody, czy to w rzekach, stawach, czy w oczkach wodnych, przekraczając dopuszczalne normy. Już teraz warto wyposażyć się w pompy, które będą pomocne w tym trudnym okresie.

 

Najskuteczniejszą metodą walki z pozimowymi roztopami jest zastosowanie pomp. Wszędzie tam, gdzie gromadzi się woda, konieczne może być jej usunięcie lub oczyszczenie. Dotyczy to zbiorników takich jak: studnia, basen, oczko wodne, czy wykopy budowlane. W Polsce, gdzie mamy do czynienia z klimatem umiarkowanym należy brać pod uwagę możliwość występowania obfitych i gwałtownych opadów deszczu. To często staje się powodem podtopień i zalań. 

Siedem tysięcy litrów w godzinę

 W okresie pozimowych roztopów i wczesnowiosennych intensywnych opadów niezbędnikiem w naszym wyposażeniu powinna być pompa do brudnej wody. GARDENA Classic pompa do brudnej wody 7000/D to idealne urządzenie do opróżniania ogrodowej sadzawki, czy też usuwania deszczówki z wykopu budowlanego. Pompa jest w stanie przepompować 7000 litrów w ciągu godziny o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 25 mm. W miejscu pracy pompy do brudnej wody nie mogą występować ujemne temperatury, ponieważ lód, który osadziłby się w pompie, spowoduje jej zniszczenie. Sama pompa powinna być przechowywana w dodatniej temperaturze. Pompa do brudnej wody nie nadaje się do pompowania wody pitnej oraz mediów powodujących korozję i będących żrącymi, palnymi lub wybuchowymi (benzyna, olej grzewczy, rozcieńczalniki nitrowe) - mówi ekspert marki GARDENA, Jarosław Soboń. Dla zapewnienia pełnego komfortu użytkowników oraz ich bezpieczeństwa pompa została wyposażona w wyłącznik pływakowy. Umożliwia on automatyczne włączanie i wyłączanie pompy. Zostanie automatycznie włączona po przekroczeniu określonego poziomu wody. Gdy poziom wody opadnie, pompa zostanie automatycznie wyłączona. W razie potrzeby można także włączyć na stałe ręczny tryb pracy. Jeśli zanieczyszczenia zapchają pompę, można je z łatwością usunąć, otwierając obudowę. Pompa posiada zabezpieczenie przed pracą „na sucho”.


 

Do prac zanurzeniowych

 Pompy przydają się również w domowych warunkach. Może pralka zalała nam piwnicę? A może trzeba opróżnić beczkę na deszczówkę? GARDENA Classic pompa zanurzeniowa 7000/C to idealna pompa do pompowania czystej lub lekko zanieczyszczonej wody o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 5 mm. Pompa ta sprawdza się również przy wypompowywaniu wody ze studni, basenu, czy stawu. Ten model również posiada wyłącznik pływakowy, który umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie pompy. W razie potrzeby można także włączyć na stałe ręczny tryb pracy. Niewielka waga urządzenia pozwala na jego łatwy transport, a specyfikacja umożliwia użycie okazjonalne i podłączenie na stałe w jednym miejscu. Pompa posiada zabezpieczenie przed pracą „na sucho”.

Więcej informacji na stronie: gardena.com/pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1091 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 26 Lutego 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone