Wyszukaj w serwisie:
coregravel
oferta eksperta

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

instalacje antyoblodzeniowe nVent Thermal Management Polska

nVent Thermal Management instalacje antyoblodzeniowe

nVent Thermal Management Polska Sp. z o.o.

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa

infolinia  0 800 800 114
tel. 22/ 331 29 50
fax. 22/ 331 29 51
Pytania techniczne: tel. 22/ 331 30 81


www.nventthermal.pl


nVENT THERMAL MANAGEMENT: Zarządzamy ciepłem, którego potrzebujesz


nVent Thermal Management oferuje wiedzę, doświadczenie, produkty i usługi wiodących marek takich jak: Raychem, Isopad, Pyrotenax, Digitrace, TraceTek i Tracer.
 
Od systemów ogrzewania rurociągów i elektrycznego ogrzewania podłogowego po okablowanie systemów bezpieczeństwa, pomiary temperatury i detekcję wycieków – nVent Thermal Management oferuje innowacyjny zakres produktów i usług dla przemysłu oraz budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego.
nVent Thermal Management zatrudnia ponad 2500 osób i posiada biura w 48 krajach. Naszym klientom oferujemy pomoc przy realizacji projektów na całym świecie.
 


Więcej o firmie przeczytasz na www.nventthermal.pl

Od systemów ochrony przed zamarzaniem dla rynien i rur spustowych po systemy ogrzewania ramp i podjazdów, nVent Thermal Management oferuje wiodące technologie ogrzewania elektrycznego spełniające Twoje oczekiwania.


Ogrzewanie powierzchni zewnętrznych

Lód i śnieg zalegający na chodnikach, rampach załadowczych, wjazdach, schodach i innych drogach dojazdowych może stanowić poważne zagrożenie i być przyczyną wypadków i opóźnień komunikacyjnych. Jedyną naprawdę skuteczną metodą utrzymania nawierzchni chodników, podjazdów i przejść w stanie zapewniającym bezproblemowe i bezpieczne poruszanie się jest zastosowanie elektrycznych przewodów grzewczych.
Raychem posiada kompletny pakiet rozwiązań grzewczych, dobrany tak, aby spełnić wymagania aplikacji budownictwa komercyjnego, przemysłowego i mieszkaniowego. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany system przeciwoblodzeniowy Raychem gwarantuje bezpieczeństwo ruchu kołowego i pieszego, ograniczenie kosztów napraw uszkodzeń nawierzchni spowodowanych działaniem zamarzającej wody, oszczędność energii i czasu na usuwanie oblodzenia oraz ochronę środowiska przed używaniem substancji do rozmrażania.
 
Korzyści z zastosowania elektrycznych systemów ogrzewania powierzchni zewnętrznych:
 • Stały, całodobowy dostęp do budynku.
 • Drogi odśnieżają się „same” – system eliminuje konieczność odśnieżania ręcznego.
 • Ograniczenie czasu odśnieżania – system zapobiega tworzeniu się zasp w trakcie ich powstawania.
Rozwiązania Raychem to trwałe szybkie i łatwe w montażu systemy, które mogą być montowane w betonie, piasku lub asfalcie. Każde rozwiązanie ogrzewania Raychem jest uzupełnione o inteligentny system sterowania, który dostarcza użytkownikowi przydatne informacje i zapewnia ekonomiczną eksploatację. Układ sterowania i kontroli (VIA-DU-20) wraz z czujnikami może być stosowany ze wszystkimi systemami ogrzewania podjazdów.
 
Aplikacje dla nawierzchni betonowych:
 
 • Zbrojone rampy betonowe i schody: EM2-XR - samoregulujący przewód grzejny do zbrojonych ramp betonowych i schodów
 • Aplikacje domowe/podjazd do garażu/pasy jezdne: EM2-CM - stałooporowa mata grzejna, zakończona fabrycznie do ramp, chodników i pasów jezdnych, 230V
 • Schody/podjazdy dla niepełnosprawnych: EM4-CW - stałooporowy przewód grzejny, zakończony fabrycznie, rozwiązanie dla większych powierzchni betonowych i schodów, 400V

Aplikacje dla nawierzchni asfaltowych:
 
 • Powierzchnie zewnętrzne z nawierzchnią asfaltową: EM2-MI - izolacja mineralna, przewód grzejny o wysokiej wytrzymałości temperaturowej do nawierzchni asfaltowych

 

 
Ogrzewanie rur

Zamarznięte rurociągi mogą być kosztownym problemem. Gdy rurociągi są narażone na działanie ujemnych temperatur, mogą pękać, prowadząc do istotnych zniszczeń i zakłóceń w funkcjonowaniu obiektów. System ochrony przed zamarzaniem rurociągów Raychem zapewnia efektywne rozwiązanie tego problemu. Samoregulujący przewód grzejny w połączeniu z odpowiednią izolacją termiczną zabezpiecza rury z wodą, systemy hydrantowe, tryskaczowe oraz rury z olejem opałowym przed zamarzaniem.

Łatwy montaż
Przewód grzejny jest po prostu mocowany na rurociągu – pod izolacją termiczną.
Trwały i niezawodny
Miedziane żyły zasilające, o dużym przekroju, wpływają na niezawodność przewodu grzejnego, a jego specjalnie opracowana powłoka zabezpiecza goprzed surowymi warunkami środowiska.
Niskie zużycie energii
Inteligentne sterowniki RAYSTAT obliczają cykl pracy proporcjonalnie do spodziewanej minimalnej temperatury otoczenia. Tam, gdzie zwykły termostat załączy przewody grzejne na 100% czasu, „inteligentny” sterownik załączy je tylko na określony przedział czasowy, powodując znaczną oszczędność energii.
 

 
Ogrzewanie dachów i rynien

Topiący się i ponownie zamarzający lód może prowadzi do uszkodzeń dachu i rynien. Ciężkie sople spadając na ziemię stwarzają zagrożenie dla przechodniów. Stojąca woda niszczy budynek przeciekając przez wewnętrzne ściany i elementy wykończeniowe. Samoregulujący system Raychem utrzymuje drożność rynien i rur spustowych oraz zapewnia bezpieczne odprowadzenie stopionego śniegu i lodu z powierzchni dachu do rur spustowych.

Łatwy montaż
Samoregulujący przewód grzejny może być układany w rynnach w niewielkich odstępach bez ryzyka przegrzania lub przepalenia się. W naszej ofercie znajdują się przewody dla każdego typu pokryć dachowych.
Ekonomiczna eksploatacja
Technologia samoregulacji oszczędza energię przez automatyczne zwiększanie mocy grzewczej przewodu w wodzielodowej i zmniejszaniu jej w suchym powietrzu. Inteligentny sterownik EMDR-10 załącza system grzewczy tylko wtedy, gdy jest to niezbędne: po jednoczesnej detekcji niskiej temperatury i wilgotności.
 

 
Utrzymanie ciepłej wody użytkowej

W instalacjach ciepłej wody użytkowej, samoregulujące przewody grzejne HWAT utrzymują właściwą temperaturę wody w punktach czerpalnych. Systemy takie są alternatywą dla tradycyjnych instalacji cyrkulacji cwu i sprawiają że:
 • nie ma konieczności stosowania rurociągów powrotnych co zmniejsza straty ciepła (energii),
 • w prosty sposób umożliwiają ogrzanie poziomych odgałęzień instalacji,
 • eliminują skomplikowaną i kosztowną instalację wymagającą obliczeń i projektu (pompa, rurociągi),
 • umożliwiają skuteczną walkę z bakterią legionową.

Zastosowanie w układzie sterownika HWAT-ECO pozwala na czasowe programowanie podgrzewania do odpowiedniej temperatury a także szereg innych funkcji zwiększających komfort i obniżających koszty eksploatacji.
 

 
Więcej o ofercie firmy dowiesz się na www.nventthermal.pl
powrót


Odwiedzono: 9246 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 29 Czerwca 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Betfreshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone