Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Wakacje we własnym domku

13 Czerwca 2018

Nadchodzą wakacje, planujemy urlopy, a każdy rodzic małego dziecka zastanawia się, jak zapewnić swojej pociesze wspaniałą, bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu nie tylko podczas wyjazdu, ale także przez długie miesiące. Propozycją godną uwagi jest uszczęśliwienie malca drewnianym domkiem, który świetnie sprawdzi się zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na działce jako dziecięca wersja altany.


Dzieci wcześnie pragną zaznaczać swoją odrębność, a jednym z jej przejawów jest chęć posiadania czegoś na własność. Niewątpliwie niewiele jest rzeczy mogących sprawić im większą radość niż własny dom.Domek Jerzyk, fot. 4iQ

Priorytetem w opiece nad maluchem jest zapewnienie mu bezpieczeństwa, dlatego przy wyborze modelu ogrodowej konstrukcji należy sprawdzić jakość surowców, wykonania oraz zabezpieczeń. Domki marki 4iQ zrobiono z certyfikowanego drewna sosnowego, impregnowanego ekologicznym, bezchromowym preparatem. Zakupujemy je w postaci łatwych do samodzielnego złożenia modułów. Warto zachęcić dziecko do pomocy podczas montażu oraz ewentualnego malowania domku, nawet jeśli z racji wieku może to być tylko podawanie narzędzi. Niech samo, przynamniej częściowo, wybierze także kolory i ozdoby. Będzie przez to docenione i ważne. Działania takie pozwolą też na ukształtowanie poczucia odpowiedzialności za własny, częściowo samodzielnie „zbudowany” dom.
Domek Malwinka, 
fot. 4iQDomek Ela, 
fot. 4iQ

Dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki, najlepiej wybrać modele bez drabinek i schodów, montowane bezpośrednio na podłożu. Najprostsze konstrukcje, takie jak MARCIN, dają maluchom radość posiadania wyjątkowej kryjówki lub miejsca odpoczynku. Domki znakomicie sprawdzą się także jako schowki na zabawki ogrodowe na czas nocy i niepogody. Nieco większe konstrukcje z zadaszoną werandą lub otwartym tarasem, jak ELA, MAJA i MALWINKA pozwolą połączyć zabawę misiami lub lalkami z obserwacją przyrody i uwrażliwić dzieci na piękno świata. Przedszkolaki powyżej trzeciego roku życia są gotowe na nowe wyzwania i z pewnością ucieszy je domek posadowiony na solidnych drewnianych palach, do którego prowadzą schodki lub drabinka, a na dół można dostać się tą samą drogą lub za pomocą kolorowego ślizgu. JERZYK i TOMEK, tak jak i pozostałe domki 4iQ, to wyjątkowo udane przykłady małej architektury ogrodowej. Zostały nie tylko świetnie wykonane, ale i zaprojektowane – wspaniale ozdobią każdy zielony teren.Domek Jerzy, 
fot. 4iQ
Domek Malwinka, 
fot. 4iQDomek Marcin, 
fot. 4iQ

 

Podarowanie dziecku domku daje mu wiele radości, a rodzicom chwile wytchnienia od wymyślania zajęć dla znudzonego malca oraz sposobność stawiania pociechom wymagań i przyzwyczajania do obowiązków. Warto od razu ustalić, że to dziecko jako właściciel domku jest odpowiedzialne za utrzymanie w nim porządku, oczywiście w stopniu adekwatnym do wieku.
Domek Malwinka, 
fot. 4iQ

Większość domków posiada drewniane skrzynki na kwiaty, które stanowią piękną dekorację, a także pozwolą nauczyć najmłodszych odpowiedzialności za roślinki, które trzeba podlewać. Do domków można dokupić szereg gadżetów przydatnych podczas zabaw. Flaga piratów, kierownice, lunety i lornetki w połączeniu z dziecięcą fantazją pozwolą zamienić wakacje w domu lub na działce u babci w pełną przygód wyprawę dookoła świata lub w kosmos. A szczęśliwy, beztroski, uśmiechnięty maluch to również radość i szczęście dorosłych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.4iq.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2086 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 13 Czerwca 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone