Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Pomysł na zabawy w ogrodzie

5 Czerwca 2018

Nie ulega wątpliwości, że przebywanie na świeżym powietrzu wpływa korzystnie zarówno na stan naszego ciała, jak i ducha. Naukowcy udowodnili, że już pięć minut spędzonych na dworze poprawia samopoczucie. Korzyści wychodzenia z domu są szczególnie cenne w przypadku dzieci i to już od pierwszych dni ich życia.


Dotlenienie organizmu, wzmocnienie odporności i pozyskanie naturalnej witaminy D, niezbędnej do prawidłowego rozwoju kości i zębów, to tylko niektóre z nich. Małe dzieci są bardzo ciekawe świata i warto jak najwcześniej zwracać ich uwagę na otaczającą przyrodę, by zauważyły, że niespieszne obserwowanie chmur o fantastycznych kształtach lub życia ptaków i owadów może być bardziej fascynujące, niż patrzenie na szybko migające obrazki na ekranie.
 

Własny drewniany domek ogrodowy z pewnością zachęci najmłodszych do wyjścia na zewnątrz i zainspiruje do rozmaitych zabaw w ogrodzie. W bogatej ofercie firmy 4iQ znajdziemy szereg modeli, które dostosujemy do wielkości działki, wieku dziecka i naszych możliwości finansowych. Domek taki to także wspaniała ozdoba każdego ogrodu, zwłaszcza w przypadku nowej zabudowy jednorodzinnej powstałej na terenach podmiejskich w miejscu dawnych pól uprawnych, gdzie działki nie są naturalnie zadrzewione. Jeżeli tylko pogoda na to pozwala, warto nauczyć dzieci, by na powietrzu spędzały czas aktywnie i odpoczywały po wysiłku. 
 

ROBERT i HUBERT to przykłady mniejszych konstrukcji dla najmłodszych. Do każdego z nich można dokupić ściankę wspinaczkową z poręcznymi, kolorowymi uchwytami, których rozmieszczenie dopasujemy do wzrostu i możliwości małego zdobywcy. Po osiągnięciu „szczytu”, czyli zadaszonej platformy, malec w nagrodę dostanie się na dół kolorową, bezpieczną zjeżdżalnią. Działania takie uczą wytrwałości, odwagi, stawiania sobie celów. Pod podłogą wyższej kondygnacji przewidziano miejsce na piaskownicę, która dzięki takiemu położeniu zawsze będzie zacieniona. Zabawy w piasku wspaniale budują wyobraźnię i przyczyniają się do rozwoju małej motoryki. Przesypywanie, robienie babek, kopanie dołków i budowanie zamków sprawia wiele radości każdemu maluchowi. Do wspólnych aktywności należy zapraszać rówieśników, by dziecko uczyło się także współdziałania. Domek drewniany HUBERT, fot. 4iQ

Domek z tarasem, na przykład MALWINKA, może posłużyć za miejsce pikniku dla kolegów albo lalek. Z kolei MARIA to okazały, dwupoziomowy domek, który wyróżniają dwie efektowne lukarny i komin. W takim miejscu można niezależnie od pogody przyjąć gości, zaszyć się z pierwszymi lekturami lub oddać się marzeniom. Każdy domek, zależnie od fantazji dzieci, przeistoczy się w statek żeglujący po wzburzonym morzu, bezludną wyspę lub wieżę z uwięzioną księżniczką. Liczne zakamarki okażą się bardzo przydatne w przypadku popularnej zabawy w chowanego. Chować mogą się nie tylko ludzie, ale można także urządzić poszukiwania „skarbu”, które, zależnie od wieku dzieci, odbędą się według mapy, pisemnych wskazówek lub podpowiedzi „ciepło-zimno”. Domek drewniany MARIA, fot. 4iQDomek drewniany MARIA, fot. 4iQDomek drewniany MARIA, fot. 4iQ

Domki 4iQ spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i ekologiczne. Wykonano je ze starannie oszlifowanego drewna sosnowego. Zakupujemy je w postaci elementów do samodzielnego złożenia. Wszelkie zabawy „w dom” wiążące się także z dbałością o utrzymanie w nim porządku, to jednocześnie wspaniała nauka, która w przyszłości przełoży się na konkretne, „dorosłe” umiejętności.

Więcej inforamcji na stronie:
 www.4iq.com.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1838 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 5 Czerwca 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone