Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Plac zabaw z dziecięcych marzeń

19 Marca 2017
Aktywność na wolnym powietrzu jest bezcenna dla rozwoju dziecka. Zabawy na dworze poprawiają sprawność fizyczną, kształtują wyobraźnię, są okazją do kontaktu ze światem przyrody. Często jednak najmłodszym wydają się mniej atrakcyjne niż wirtualny świat gier komputerowych i rodzice muszą się sporo natrudzić, by zachęcić swoje pociechy do wyjścia z domu. Naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom dzieci oraz dorosłych wychodzi firma 4IQ, która oferuje akcesoria na plac zabaw będące wspaniałą alternatywą dla elektronicznych gadżetów.

Trudno znaleźć małego chłopca, który nie interesowałby się piłką nożną. Ekologiczne drewniane bramki pomogą stworzyć własne mini boisko i sprawić, by pasja ta nie ograniczała się do kibicowania przed telewizorem. Wspólna gra pozwoli na zacieśnienie więzi z dorosłymi, a przede wszystkim na kształtowanie właściwych relacji rówieśniczych: współpracy i przestrzegania reguł.

Prawie każdy maluch z radością zasiada na huśtawce. Można zapewnić mu tę przyjemność montując w ogrodzie pojedynczą huśtawkę ULA lub komplet ze zjeżdżalnią OLA, umożliwiający równoczesną zabawę dwojgu dzieciom.


huśtawka ULA


Unikatową propozycją jest wielofunkcyjny zestaw ANTEK, który pozwala na szereg różnych aktywności, zajmując powierzchnię jedynie około 10 m2. Na stabilnej sosnowej konstrukcji znajduje się lina do wspinania, huśtawka z oparciem dla młodszych dzieci oraz z samym siedziskiem dla starszych. Na zadaszoną wieżę z jednej strony prowadzą schodki, z drugiej zaś znajduje się bajecznie kolorowa zjeżdżalnia. Pod wieżą przewidziano miejsce na zacienioną piaskownicę. Siedziska huśtawek oraz ślizg wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie nagrzewają się w gorące dni i są lekkie, przez co znacznie bezpieczniejsze przy ewentualnym zderzeniu niż urządzenia metalowe.


zestaw ANTEK


Rodziców szkrabów, które dopiero zaczynają samodzielnie chodzić, na pewno zainteresuje montowany bezpośrednio na podłożu domek z piaskownicą. Zabawy z naturalnym surowcem jakim jest piasek, zarówno suchym jak i mokrym, uspokajają, wyciszają, uczą kreatywności, pobudzają wyobraźnię, przyczyniają się do rozwoju motoryki. Piaskownica została wyposażona w praktyczną osłonę, co daje nam pewność, że w czasie, gdy z niej nie korzystamy, nie wejdą do niej zwierzęta i nie dostaną się liście ani zabrudzenia.


piaskownica z przykrywką

Wszystkie konstrukcje z okuciami i ślizgi posiadają certyfikat TUV dokumentujący bezpieczeństwo wyrobu. Potwierdza on, że produkt został poddany specjalistycznym testom i przeszedł je wszystkie pozytywnie. Drewniane elementy zostały zaimpregnowane preparatami wysokiej jakości. Zakupujemy je w formie zestawu do samodzielnego złożenia. Przejrzysta instrukcja sprawi, że przy pomocy podstawowych narzędzi szybko i sprawnie zmontujemy całość.

Wspólna praca z dzieckiem może być dodatkową okazją do budowania relacji i przynieść satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Warto zaopatrzyć się również w kotwy stabilizujące, ułatwiające mocowanie do podłoża. Firma 4IQ oferuje także szereg gadżetów takich jak flagi, lornetki czy teleskopy, które przydadzą się podczas zabaw tematycznych. Pozwolą przekształcić domek lub wieżę w łódź podwodną, statek piratów albo rakietę.

Drewniane konstrukcje dla dzieci nadają się zarówno do przydomowego ogrodu, jak i na działkę. Są niezbędne w otoczeniu żłobków, przedszkoli, na osiedlowych terenach zielonych. Sprawiają radość najmłodszym, przyczyniają się do ich wszechstronnego rozwoju oraz stanowią ozdobę terenu.

Więcej informacji na stronie producentaGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2583 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 19 Marca 2017

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone