Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jak urządzić prywatny plac zabaw

16 Kwietnia 2018

Wiosna to wspaniały czas na urządzanie przestrzeni otaczającej dom. Ogródek pełen kolorowych, pachnących kwiatów, trawnik, na którym w słoneczne dni wygodnie odpoczniemy, a przede wszystkim atrakcyjny teren do zabaw dziecięcych nie tylko spełnią wyznaczone funkcje praktyczne, ale także staną się znakomitą ozdobą podwórek. Wielobarwne aranżacje, pośród których można się świetnie bawić, z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Ucieszą też rodziców, którzy odpoczywając na tarasie lub w ogrodzie będą mogli podziwiać rozwijającą się sprawność fizyczną i fantazję swoich pociech, czuwając równocześnie by wymyślane przez nie zabawy, były wystarczająco bezpieczne i odbywały się w przyjaznej atmosferze.Odpowiednio przygotowana przestrzeń umożliwia dziecku wszechstronny rozwój, pozwala na kształtowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami, uczy zdrowej rywalizacji i współpracy. Dlatego tak ważny jest dobór akcesoriów, które powinny wypełnić plac zabaw. Na pewno warto otoczyć go zielenią, wzbogacić o elementy drewniane np. ławki czy niewielki płot. Jeśli teren jest wystarczająco duży, w jego centrum możemy umieścić domek ogrodowy ustawiony bezpośrednio na ziemi lub na specjalnej platformie. W tym drugim przypadku do wnętrza prowadzą niewielkie schodki, po których dziecko łatwo i sprawnie się przemieszcza. Domki posiadają pięknie wykończone tarasy, gdzie po zabawie maluch może odpocząć, zjeść pyszny deser i poczytać ulubioną lekturę. Warto go więc udekorować donicami pełnymi kwiatów, a na werandzie ustawić stolik oraz krzesełka.

 
Pod podłogą modeli na platformie znajdują się zacienione miejsca, które służą jako schowki na dziecięce precjoza lub świetne kryjówki. Platformę mogą łączyć z podłożem nie tylko schodki, ale również dobrze wyprofilowane ślizgi, które uatrakcyjnią radosny czas na świeżym powietrzu.


Obok domków na naszym placu zabaw nie powinno zabraknąć huśtawek. Na szczególną uwagę zasługują modele drewniane. Ten przyjemny w dotyku naturalny materiał jest znacznie bezpieczniejszy niż metal. W konstrukcjach bardziej rozbudowanych znajdziemy obok huśtawki również wieżę z zacienionym miejscem oraz zjeżdżalnię. Popularna zjeżdżalnia wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie nagrzewa się w gorące dni i jest bardzo lekka, należy do niezbędnego wyposażenia każdego placu zabaw. Niektóre ślizgi mają możliwość podłączenia do wody, co jest znakomitym rozwiązaniem podczas upałów i dodatkową atrakcją dla dzieci. W kolekcji akcesoriów ogrodowych znajduje się także oryginalna huśtawka - bocianie gniazdo, które zawiesimy na drzewie lub  drewnianej konstrukcji imitującej okręt. Nasze pociechy podczas bujania będą obserwować przyrodę i oczywiście wykorzystując specjalną lornetkę sprawdzać, czy do ich twierdzy nie zbliżają się niechciani goście.Co jeszcze powinno znaleźć się na placu zabaw? Aby wspomóc rozwój sprawności fizycznej malucha, możemy w dogodnym miejscu umieścić lubianą przez dzieci niewielką drewnianą ściankę wspinaczkową z pięcioma bezpiecznymi uchwytami. Na pewno przydadzą się również wszystkie dodatkowe elementy takie jak wspomniane już lornetki oraz gadżety, które z powodzeniem przymocujemy do wież, barierek, płotków na przykład teleskopy, dzwonki, kierownice, skrzynki na listy czy flagi. Te kolorowe detale nie tylko przyczynią się do wymyślania ciekawych zabaw, ale także  wspaniale ożywią otoczenie domu.

W materiale wykorzystano informacje i zdjęcia domków oraz akcesoriów na place zabaw marki 4iQ. Wszystkie konstrukcje z okuciami i ślizgi posiadają certyfikat TUV dokumentujący bezpieczeństwo wyrobu.

Więcej informacji na stronie: www.4iq.com.pl
 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2242 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 16 Kwietnia 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone