Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Gwiazdka dla Twojego dziecka. Magiczny domek pełen niespodzianek.

8 Grudnia 2016
Zabawy tematyczne należą do jednych z najbardziej ulubionych i najchętniej wybieranych przez dzieci w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W zależności od wieku i poziomu rozwoju umysłowego mogą one przybierać różne scenariusze – od tych prostych, polegających na obserwacji i odtwarzaniu czynności ze świata dorosłych i ich otoczenia, po formy o rozbudowanej strukturze i skomplikowanym przebiegu, nierzadko inspirowane baśniowo-fantastyczną symboliką. Zabawa w dom ma wśród nich szczególne znaczenie, ponieważ z oczywistych względów jest dziecku najbliższa, uczy odgrywania ról społecznie istotnych, a także pozwala na odreagowanie napięć i emocji powstałych w relacjach z najważniejszymi dla dziecka dorosłymi — rodzicami.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a wraz z nimi magiczny czas obdarowywania się prezentami.

Wybierając gwiazdkę dla swojej pociechy zwróćmy uwagę nie tylko na to, co sprawi najmłodszym radość, ale także rozwinie kreatywność i twórcze myślenie, rozbudzi wyobraźnię i pasję eksperymentowania, a równocześnie pomoże w lepszym zrozumieniu siebie i otaczającego świata oraz zapewni solidną dawkę ruchu na świeżym powietrzu.

Zamiast kolejnego gadżetu technologicznego, który izoluje dziecko w wirtualnej rzeczywistości, wybierzmy coś, co da mu realny kontakt z naturą, posłuży na dłużej, szybko się nie znudzi, będzie prawdziwą niespodzianką i w środku zimy – zapowiedzią nadchodzącego lata.

Doskonałą propozycją, która zaspokaja potrzeby rozwojowe małego dziecka, jest modułowy domek ogrodowy przeznaczony do samodzielnego składania renomowanej marki 4IQ. Tomek, Gucio, Robinson, Maria, Malwinka i Ela to przykładowe modele o zróżnicowanych kształtach, wymiarach i wzorach przeznaczone do postawienia w ogrodzie lub na placu zabaw. Całkowicie ekologiczne — wykonane z drewna i zaimpregnowane bezpiecznymi bezchromowymi środkami są także niezwykle estetyczne. Solidna konstrukcja, staranne wykonanie, unikalny projekt oparty o ergonomię oraz znajomość potrzeb przyszłego małego mieszkańca wyróżnia ten produkt pozytywnie wśród wielu innych na rynku.


Domek JERZYK


Domek TOMEK

Urocze domki są idealne do zabaw samodzielnych i wspólnych. Mnóstwo zakamarków, schodki, drabinki, poręcze, ślizgi czy zjeżdżalnie czynią z nich bezpieczną przestrzeń dla rozwoju dziecięcej motoryki, a atrakcyjne dodatki, takie jak flagi, lornetki, teleskopy, skrzynki na listy wspaniale działają na wyobraźnię i pomagają w układaniu niesamowitych fabuł.

Wśród wielu innych, domki modułowe mają jeszcze tę zaletę, że angażują w radosną twórczą aktywność całą rodzinę, ponieważ dostarczone są do zamawiającego w postaci poręcznej paczki złożonej z gotowych elementów przeznaczonych do samodzielnego montażu i pomalowania. Rodzic, który pozwala dziecku asystować i uczestniczyć w budowie domku umacnia jego poczucie wartości, pielęgnuje bliską więź i przekazuje mu czytelny komunikat, że współdziałanie jest najlepszą drogą do realizacji zadań. Podczas tej pracy staje się dla dziecka mądrym doradcą, przyjacielem i nauczycielem życia.

Warto dodać, iż wybrany model domku może być także ciekawym przykładem małej architektury ogrodowej, która harmonijnie wkomponowana w otoczenie podkreśli piękno przydomowego zakątka zieleni, dostarczając radości i estetycznych wrażeń nie tylko maluchom.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3120 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 8 Grudnia 2016

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone