Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Drewniany domek dla dzieci

6 Lipca 2015
Domki na drzewie to marzenie wielu dzieci. Równie ciekawą i zarazem bezpieczniejszą propozycją jest drewniany domek usytuowany w ogrodzie. Wykonany własnoręcznie przez rodziców i dzieci, z pewnością przyniesie pociechom wiele radości i skłoni do częstszej zabawy na świeżym powietrzu. Do budowy domku nie potrzebujemy wiele czasu ani materiałów. Wystarczy trochę desek lub belek, gwoździe oraz preparat ochronno-dekoracyjny zabezpieczający drewno.

Samodzielna budowa drewnianego domku nie jest trudna. Na początku należy sporządzić plan domku, wybrać lokalizację oraz przygotować potrzebne materiały. Pierwszym krokiem podczas konstrukcji jest stworzenie ramy, do której w późniejszych etapach przytwierdzimy podłogę oraz ścianki. Następnie należy zająć się przygotowaniem odpowiedniej podstawy. W tym celu najlepiej posłużyć się płaskimi kamieniami i piaskiem. Należy równo ułożyć je na jednym poziomie i upewnić się czy piach dokładnie wypełnia pozostające między nimi szczeliny. Dzięki temu unikniemy w przyszłości zapadnięcia się domku.

Kolejnym krokiem jest instalacja desek podłogowych, ścianek oraz dachu. Do ich połączenia najlepiej używać ocynkowanych śrub, które są odporne na warunki atmosferyczne. Nie można również zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu wykorzystywanego drewna, co umożliwi jego użytkowanie oraz zagwarantuje atrakcyjny wygląd przed długie lata.

- Aby zapewnić drewnu skuteczną ochronę idealnie sprawdzi się Szybkoschnący Impregnat ochronno-dekoracyjny Altax – Gotowe w 1 Dzień. Preparat zapewnia 7-letnią ochronę, jest odporny m.in. na wodę, wilgoć, oraz promieniowanie UV – mówi Andrzej Wójcik, doradca techniczny Altax. – Jeśli jednak chcemy aby domek naszej pociechy był kolorowy, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie Szybkoschnącej Emalii Altax. Produkt dostępny w wielu kolorach zapewnia idealne krycie i wysycha już po 20 minutach. Ponadto spełnia normę „Bezpieczeństwo Zabawek”, tym samym idealnie nadaje się do malowania drewnianych powierzchni, z którymi kontakt mają dzieci. – dodaje Wójcik.

Osoby niedysponujące wystarczającą ilością czasu bądź umiejętności mogą kupić gotowy domek. Znaleźć je można w znanych marketach budowlanych, czy serwisach internetowych. Koszt gotowego domku jest jednak dużo wyższy niż takiego skonstruowanego samodzielnie. Ceny tych najmniejszych zaczynają się od około 600zł, natomiast większe kosztują nawet do 2000 zł.

Drewniany domek z pewnością sprawi wiele radości każdemu dziecku i zachęci pociechy do twórczego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Więcej informacj o impregnacji drewna znajdziesz na www.altax.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3302 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 6 Lipca 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone