Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Domki z werandą - powiększamy przestrzeń do zabawy!

7 Sierpnia 2017
Domki ogrodowe urozmaicają najmłodszym zabawę na świeżym powietrzu. Wyzwalają kreatywność, uczą ról społecznych i współpracy, są miejscem relaksu oraz wspaniale dekorują przydomowe ogrody i działki. Wykonane z sosnowego lub świerkowego drewna znakomicie komponują się z naturalnym otoczeniem i świetnie je ożywiają. Domki posiadają atrakcyjne formy, są misternie wykończone i wzbogacane o różne akcesoria. Łatwe w montażu nadają się do malowania i lakierowania. 

Weranda, czyli większa przestrzeń do zabawy

 
Zabawa w dom, sklep lub w szkołę wymaga najczęściej wydzielonego pomieszczenia, wyposażonego w meble i niezbędne gadżety związane z wybraną przez dziecko tematyką. Wnętrze domków ogrodowych staje się wówczas pokojem dla lalek, salą wypełnioną ławkami lub smacznymi produktami spożywczymi. W każdym z wymienionych rodzajów zabawy przyda się dodatkowa przestrzeń, którą nasi najmłodsi z pewnością świetnie zagospodarują. Zadaszona weranda może również posłużyć do przechowywania przeróżnych dziecięcych akcesoriów, będzie też idealnym miejscem do relaksu i czytelnią na świeżym powietrzu, gdy na drewnianej podłodze ustawimy niewielki stolik i krzesełka. Ładnie wyprofilowany, spadzisty dach ochroni dziecko przed intensywnym działaniem promieni słonecznych, a nawet przed niewielkim deszczem. Drewniana podłoga, sięgająca poza domek sprawi, iż po jego opuszczeniu dzieci, które lubią chodzić na bosaka, nie natrafią na często wilgotne i chłodne podłoże. Weranda wyposażona jest niekiedy w praktyczne barierki wyznaczające wejście do wnętrza, które także mogą zostać użyte podczas radosnej aktywności naszych milusińskich.

Weranda na platformie


Domki na platformie to kolejny przykład interesującej architektury ogrodowej i wspaniała przestrzeń do zabawy. Niewielka platforma sprawia, że nasza pociecha, by dotrzeć do wnętrza domku musi wspiąć się po kilku schodach. Taka konstrukcja doskonale wpływa na kondycję fizyczną dziecka i daje możliwość zamontowania dodatkowej atrakcji – lubianego przez najmłodszych ślizgu. Natomiast zacienione miejsce pod podłogą jest idealną kryjówką lub schowkiem na rozmaite drobiazgi. Ten rodzaj domku również bywa wyposażony w wykorzystywaną do zabawy werandę. Otaczające ją barierki warto ozdobić uroczymi doniczkami na kwiaty lub zaopatrzyć w ciekawe akcesoria takie jak flagi, lornetki, skrzynki na listy, a nawet w kierownicę. Wymienione gadżety przydadzą się na pewno podczas wielu zabaw – w dom, sklep, rozbitków dryfujących gdzieś po oceanie w kierunku bezludnej wyspy czy ornitologów podglądających życie dzikich ptaków. Weranda będzie także służyła za miejsce do wypoczynku, w której zmęczone dziecko wygodnie odpocznie nie opuszczając ani na chwilę swego małego królestwa.   
 
Weranda powiększa przestrzeń do zabawy, rozwija dziecięcą kreatywność, umożliwia relaks na świeżym powietrzu. Domek z werandą jest również znakomitą ozdobą ogrodów i działek. Pomalowany lub w naturalnych barwach świetnie pasuje do zielonego otoczenia, dostarczając niezapomnianych wrażeń estetycznych.

W materiale wykorzystano zdjęcia i informacje o następujących domkach marki 4IQ: Alicja, Kasia, Jerzyk i Tomek.

Więcej informacji znajdziesz na www.4iq.com.pl
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2338 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 7 Sierpnia 2017

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone