Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Domki drewniane ze ślizgiem, dużymi oknami i werandą

18 Lipca 2018

Zabawa powinna być integralną częścią dzieciństwa. Spełnia ona niesłychanie ważną rolę w życiu dziecka – zapewnia mu prawidłowy rozwój zarówno fizyczny, jak i umysłowy. Poprzez zabawę dzieci nabywają istotne w późniejszych latach życia umiejętności społeczne, doświadczenia, kształtują i wykorzystują swoją wyobraźnię, rozwijają zainteresowania. Dostarcza im ona także po prostu wielu radości.

 

Obecnie można zaobserwować nadmierne przyzwolenie części rodziców (nawet  najmłodszych dzieci), by używały one do zabawy smartfonów, tabletów, komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Taki sposób spędzania wolnego czasu przez dłuższy  okres jest niekorzystny dla zdrowia młodego, rozwijającego się organizmu, szczególnie dla zdrowia kształtującego się mózgu, może prowadzić do uzależnienia od telewizji, gier komputerowych i Internetu.

 

Znakomitą alternatywą będzie zorganizowanie dzieciom ciekawych zajęć na zewnątrz, w ogrodzie, na placu zabaw lub na podwórku. Zapewnimy naszym pociechom niezbędny ruch na świeżym powietrzu, kontakt z naturą, niezapomniane beztroskie chwile z rodzeństwem i rówieśnikami, twórcze, radosne momenty. Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju urządzenia i budowle z drewna, jak miniaturowe domki z oknami, drzwiami i werandami, konstrukcje ze zjeżdżalniami (ślizgami), w które wyposażane są miejsca zabaw dziecięcych. Postawmy – na przykład w ogrodzie lub na podwórku – wspólnie, z całą rodziną, drewniany domek.Domek Justyna, fot. 4iQ
Domek Justyna, fot. 4iQ

Zadbajmy, aby był wykonany z ekologicznych materiałów, odpowiednio wykończony, bezpieczny w użytkowaniu przez dzieci i pochodził od certyfikowanego sprzedawcy. Zintegrujemy się w takim działaniu, wzmocnimy wzajemne więzi, wzbudzimy zachwyt maluchów naszymi umiejętnościami jako budowniczych i nowymi formami aktywności. Dorośli niech zajmą się montowaniem konstrukcji, dzieci mogą w tym pomagać na miarę swoich możliwości, choćby podawać narzędzia czy niewielkie elementy, samodzielnie pomalować i wykończyć wnętrza, zapełnić je zabawkami według własnych upodobań, przystroić werandę.

 

 

 Domek Kasia, fot. 4iQ

 

Taki domek z pewnością okaże się nie lada atrakcją, pozwoli naszym milusińskim na różnorakie zabawy, nie tylko ruchowe. Dzieci naśladują dorosłych, mogą więc bawić się w „dom”, odgrywać role różnych członków rodziny. Jeśli wyobraźnia podpowie im, że ich domek jest teraz okrętem, będą przeżywać przygody na morzu. A jak im się to znudzi, mogą poślizgać się na zjeżdżalni, pograć w pozostawioną na werandzie piłkę, pójść na spacer z „dzieckiem” w wózeczku lub pojeździć na opartym o domek rowerku. Mogą także spędzać tam miłe chwile w pojedynkę czy to rysując, malując, czy układając klocki, puzzle. Dorośli zaś w tym czasie zawsze powinni spoglądać na swych podopiecznych albo – gdy zajdzie taka potrzeba lub będą mieli chęć – po prostu dołączyć do zabawy. Domek Wojtek, fot. 4iQ


Więcej informacji o domkach dla dzieci na stronie: 4iq.com.pl

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1843 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 18 Lipca 2018

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone