Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Domek ogrodowy dla dziecka - do zabaw ruchowych i tematycznych

5 Lipca 2017
Zabawa jest naturalną formą aktywności dziecka, zaspokaja jego potrzeby, wpływa na rozwój funkcji poznawczych i motorycznych, dostarcza wielu wrażeń, emocji, a przede wszystkim jest źródłem radości i szczęścia. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym uwielbiają bawić się w „coś” lub „kogoś”, naśladować rodziców, starszych i odgrywać ich role. Są świetnymi obserwatorami, dlatego to, czego nauczyły się, „podpatrzyły” w świecie dorosłych bywa doskonałym materiałem na  fabułę. Zabawa w dom, sklep, szkołę, lekarza, strażaka – to najczęściej wybierane scenariusze zabaw najmłodszych. Wraz z wiekiem zmieniają się w formy o rozbudowanej strukturze i skomplikowanym przebiegu, nierzadko inspirowane fantastyczno-baśniową symboliką. 

Wspaniałym rekwizytem, który sprzyja zabawom tematycznym i ruchowym jest drewniany domek ogrodowy przeznaczony do samodzielnego montażu. Nawet niewielki przydomowy ogródek i mała działka rekreacyjna mogą okazać się wystarczające, by umieścić w nich lekką, modułową konstrukcję. Wśród bogatej oferty dostępnej na rynku możemy wybrać dla malucha model odpowiadający potrzebom przyszłego użytkownika, jak również dopasowany do stylu architektury ogrodowej: z werandą lub bez, jedno- lub dwupoziomowy, ze zjeżdżalnią, montowany bezpośrednio na podłożu albo na stabilnych palach. Właśnie te ostatnie – na podwyższeniu, z wejściem po schodkach i dodatkową atrakcją w postaci ślizgu cieszą się szczególnym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Wyróżnia je bezpieczny, ekologiczny materiał – suche drewno świerkowe pochodzące z kontrolowanych upraw (drewno posiada certyfikat FSC) – oraz mnóstwo miejsca do zabawy. Dodatkowym atutem jest możliwość nadania domkowi indywidualnego charakteru – Wojtek, Arek czy Tomek świetnie wyglądają pomalowane według fantazji przyszłego właściciela, jak też polakierowane, z widoczną strukturą usłojenia. Od wiosny do późnej jesieni zapewniają dziecku fantastyczną aktywność na świeżym powietrzu, a w czasie wakacji są ciekawą alternatywą wypoczynku.

Prezentowane na zdjęciach modele domków ogrodowych pochodzą z oferty firmy 4IQ.

Wojtek, NOWOŚĆCzy można połączyć zabawę w dom z rozwijaniem kondycji fizycznej? Jak najbardziej! Wykonany z suchego drewna świerkowego Wojtek o powierzchni użytkowej 1,1 m² to prawdziwy raj dla maluchów. Do domku dołączona została zadaszona platforma ze ślizgiem. Dziecko chcąc skorzystać ze zjeżdżali musi wspiąć się na nią po niewielkiej drabince. Dodatkowa zacieniona przestrzeń pod platformą jest idealnym miejscem do zabawy i przechowywania różnych dziecięcych skarbów.    

Arek, NOWOŚĆArek to drewniany domek z suchego świerku na platformie, o wewnętrznej powierzchni zadaszonej 1,1 m², który wspaniale rozwija wyobraźnię i sprawność ruchową dziecka. Domek posiada konstrukcję modułową i większość jego elementów jest zmontowana oraz przygotowana do malowania. Dzieci wraz z rodzicami mogą uczestniczyć w składaniu domku i nadawaniu mu indywidualnych barw. Wyposażony w drabinkę i ślizg doskonale zastępuje zjeżdżalnię z placu zabaw. A umieszczona pod domkiem piaskownica pozwala na zabawę nawet podczas upalnych dni.

TomekTomek to fantazyjna, bajkowa chatka zamontowana na stabilnych palach. Wykonana z surowej sosny i zaimpregnowana preparatem bezchromowym posiada wewnętrzną powierzchnię zabudowaną wielkości 1,34 m². Na niedużą część niezadaszoną wchodzi się po trzech stabilnych schodkach. Wolną przestrzeń pod podłogą można wykorzystać, jako dodatkowe miejsce podczas zabaw tematycznych albo schowek na ogrodowe zabawki dziecięce, jak piłki czy jeździki. Niewielkie gabaryty sprawiają, że domek zamontujemy nawet na drzewie, tworząc tym samym wyjątkowe miejsce do zabawy dla naszych dzieci i przyczyniając się jednocześnie do rozwoju ich sprawności fizycznej. Model dostępny jest także w wersji ze ślizgiem.

Więcej informacji znajdziesz na www.4iq.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3171 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 5 Lipca 2017

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone