Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Ekologia jest trendy. Jak stworzyć nawierzchnię biologicznie czynną?

8 Grudnia 2016
Nawierzchnie utwardzone to niezbędny element otoczenia domu. Podjazdy, ścieżki i ogrodowe alejki pozwalają na wygodne poruszanie się, chronią otaczającą roślinność przed zniszczeniem, ale też porządkują i dekorują przestrzeń. Choć są bez wątpienia przydatne, należy pamiętać, że ograniczają wnikanie wody deszczowej w glebę, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich działek. Ekspert firmy Libet podpowiada jak stworzyć nawierzchnię biologicznie czynną, która pozwoli ograniczyć ingerencję w środowisko naturalne.

W trosce o naturę

Zastosowanie materiałów nawierzchniowych na całym terenie lub na zbyt dużej jego części może  wpływać na ekosystem, zmniejszając wilgotność gleby i utrudniając wzrost roślin. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich działek, na których chce się stworzyć podjazd, taras czy ścieżkę. Rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie funkcjonalność, a jednocześnie mają na względzie środowisko, jest nawierzchnia biologicznie czynna, która umożliwia odprowadzanie wody bezpośrednio do gleby. W jej stworzeniu pomoże zastosowanie proekologicznych materiałów. „Szczególnie godne polecenia są specjalne płyty betonowe i kostki brukowe, których kształt pozwala na uzyskanie wolnych przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami. Miejsca te można obsadzić trawą lub wypełnić grysem”, podpowiada Kamil Drewczyński, specjalista firmy Libet. „Część produktów wyposażona jest w specjalne, duże odstępniki, dzięki którym w trakcie układania łatwo zachować szeroki, równy odstęp miedzy jedną a drugą kostką”, dodaje ekspert.Ekologiczne propozycje

Decydując się na nawierzchnię proekologiczną, nie musimy rezygnować z walorów estetycznych. Troska o środowisko naturalne zyskuje na popularności, dlatego w ofercie producentów materiałów budowlanych znajdziemy specjalne linie produktowe, które wpisują się w ten trend. Wyroby Libet z grupy ECO to płyty i kostki brukowe, pozwalające uzyskać od 6 do 36% powierzchni biologicznie czynnej. Jednocześnie  spełniają one restrykcyjne normy środowiskowe zarówno na etapie produkcji, jak i podczas użytkowania. Warto podkreślić, że posiadają certyfikat Instytutu Ochrony Środowiska. Co ważne, łączą funkcjonalność z nowoczesnym, wysmakowanym designem. Doskonałym tego przykładem jest płyta Stream Line, której niebanalny ażurowy kształt, inspirowany linią meandrującej rzeki, umożliwia układanie efektownych ścieżek i podjazdów, a monochromatyczna antracytowa barwa dodaje aranżacji rys nowoczesności. Równie ciekawe kompozycje można uzyskać za pomocą kostki Iberia. Na uwagę zasługują też: kwadratowa płyta Vertigo i prostokątna VertigoLungo. Stworzone z ich pomocą odstępy tworzą linie proste, które można wypełnić np. grysem, uzyskując tym samym ciekawy efekt dekoracyjny. Dzięki produktom ECO dbałość o najbliższe otoczenie nabiera zupełnie nowego, designerskiego wymiaru.Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach:
www.libet.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2037 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 8 Grudnia 2016

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone