Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

WIELKA MAŁA architektura

15 Maja 2014
Konstrukcje gabionowe początkowo były dedykowane budownictwu inżynieryjnemu. Teraz coraz śmielej pojawiają się przestrzeni miejskiej i w przydomowych ogrodach, znajdując zastosowanie małej architekturze. Zobacz, dlaczego gabiony firmy Betafence podbijają serca tych, którzy chcą podkreślić swoją wyjątkowość.

Co to są gabiony?

Konstrukcje gabionowe to kosze z siatek zgrzewanych, wypełnione różnego rodzaju materiałem - kamieniami, szkłem, drewnem. Jednym ze znaczących producentów gabionów jest firma Betafence, światowy lider w branży ogrodzeń, która jako pierwsza uzyskała znak CE dla tego typu produktów.

To właśnie dzięki firmie Betafence konstrukcje gabionowe zostały docenione nie tylko w przemyśle i budownictwie, ale także w małej architekturze miejskiej i ogrodowej. Firma Betafence nadała im estetyki, dzięki czemu są nie tylko użyteczne, ale także piękne.

Gabiony Betafence wykonane są z drutu stalowego w powłoce cynkowo-aluminiowej lub cynkowej (dodatkowo mogą być powleczone PCV), co zapewnia im wyjątkową trwałość i odporność na korozję.

Mogą być wypełnione różnymi materiałami, w zależności od ich przeznaczenia i otoczenia, z jakim mają stworzyć spójną aranżację. Oprócz kamieni do ich wypełnienia stosuje się także materiały pochodzące z recyklingu, takie jak beton lub szkło.

Dzięki konstrukcji kosza i jego wypełnieniu, gabiony są niezwykłymi, przyciągającymi wzrok elementami małej architektury ogrodowej, idealnie komponującymi się z różnymi stylami architektonicznymi domów.

Jak mogę wykorzystać gabiony w swoim ogrodzie?

Gabiony doskonale sprawdzają się jako:
  • ścianki i wygrodzenia w ogrodzie
  • elementy ogrodzenia
  • schody gabionowe
  • pergole
  • mostki
  • elementy grilla czy ogrodowej altany
  • meble ogrodowe - siedziska, stoły, ławki
  • obramowanie ścieżek, grządek, rabatek
  • elementy dekoracyjne - kwietniki, podpory dla roślin, dekoracyjne osłony warzywnika, kompostownika czy kontenera na śmieci

Projektując ogród warto poszukać niebanalnych rozwiązań, które sprawią, że Twoja posesja będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Jeśli masz w sobie żyłkę kreatywności - Twój ogród będzie nie tylko przyciągał wzrok gości, ale zatrzymywał go na dłużej.

Więcej informacji o konstrukcjach i murkach gabionowych znajdą Państwo na www.ogradzamy.pl


Zobacz prezentację BetafenceGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2099 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 15 Maja 2014

Podziel się    

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone