Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Bodziszek

14 Listopada 2014
Bodziszek to roślina prawie doskonała. Jest to łatwa w uprawie i bardzo lubiana przez ogrodników bylina. Rośnie prawie wszędzie i nie ma z nią wielkich kłopotów, a na dodatek ma piękne kwiaty. Żaden, nawet początkujący ogrodnik nie powinien mieć z nią problemów.

Kilka słów o bodziszku
 
• wysokość: do 0,5 m
• dekoracyjność: kwiaty
• kolor kwiatów: fioletowe
• okres kwitnienia: czerwiec, lipec, sierpień
• wilgotność: gleba umiarkowanie wilgotna
• stanowisko: półcień, słońce
 
A tak dodatkowo
 
Bodziszek to  bardzo trwała roślina Oprócz tego, że jest łatwa w pielęgnacji, ma duże zdolności adaptacyjne. Dobrze rośnie na przeciętnych, niezbyt ciężkich glebach, w miejscach nasłonecznionych, ale i półcienistych. Dobrze znosi  suszę.
 
Ponieważ jest rośliną dość ekspansywną, doskonale sprawdza się na dużych powierzchniach. Ze względu na kolorystykę kwiatów  chętnie sadzony jest w ogrodach romantycznych oraz wiejskich. Odpowiednio pielęgnowany będzie kwitł od maja do pierwszych przymrozków.

Generalnie w naszych ogrodach można spotkać ponad 200 przeróżnych gatunków bodziszka, głównie dlatego, że  tolerują one prawie każdą glebę oraz odznaczają się dużą odpornością na szkodniki. Łatwo można je rozmnożyć za pomocą nasion lub podziału bryły korzeniowej. Aby przedłużyć okres kwitnienia, bodziszki na początku lata warto przyciąć do wysokości 15 cm nad ziemią - rośliny wkrótce pokryją się młodymi liśćmi oraz nowymi kwiatami. Doskonale sprawdzają się także jako rośliny na skalniaki.

Pomysł na ogród
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 3665 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 14 Listopada 2014

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone