Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Ogrodzone parki zapewniają bezpieczną zabawę

22 Maja 2014
By oderwać się od zgiełku miasta i spędzić choć parę chwil na łonie przyrody najlepiej udać się do parku. Miejskie parki często jednak są tak zanieczyszczone i zniszczone, że nie przynoszą upragnionego odpoczynku. Ratunkiem staje się ich skuteczne ogrodzenie, które utrudni dostanie się na ich teren wandali oraz wyposażenie w bramy, które można zamykać w godzinach nocnych (kiedy kontrola parku jest utrudniona).

Trwałe i sztywne systemy panelowe

Ogrodzenie ogrodów i parków miejskich plecioną lub zgrzewaną siatką nie gwarantuje wystarczającego poziomu zabezpieczenia. Siatki takie wykonane są z cienkiego drutu, który można łatwo przeciąć lub zdeformować. Najlepszych rozwiązaniem są więc sztywne systemy panelowe.

Panele wykonane są ze zgrzewanych drutów (lub prętów) i osadzone na słupach zabetonowanych w podłożu. Podwójne pręty poziome zwiększają jeszcze sztywność paneli i ich odporność na akty wandalizmu. Natomiast wąskie oczka utrudniają wsunięcie w nie stopy, a tym samym wspięcie się po ogrodzeniu.

Zapraszamy do ogrodzonego  Parku Serenella

Władze włoskiego miasteczka San Guliano Milanese postanowiły w tak skuteczny sposób zabezpieczyć dość rozległy park będący miejscem rekreacji zarówno dla dorosłych (spacery alejkami), jak i dzieci (place zabaw, boisko). W 2013 roku na długości 625 metrów postawiono ogrodzenie panelowe Nylofor 2D Super o wysokości 2 metrów. Panele o podwójnych drutach poziomych zamontowano na słupach kwadratowych przy pomocy złączek z tworzywa sztucznego. Dodatkowo ogrodzenie wyposażono w 10 furtek i bram dwuskrzydłowych wypełnionych panelem Nylofor 2DS. Pomalowano je na jaskrawe żółte i czerwone barwy, wyodrębniając je z zieleni paneli oraz parkowych drzew i krzewów.

Szybkie pociągi nam nie straszne

Park Serenella znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej. Niektóre alejki przylegają tak blisko do torów, że zachodziła obawa o bezpieczeństwo bawiących się w parku dzieci. Dlatego też zastosowanie ogrodzenia o wysokim stopniu zabezpieczenia było tak ważne przy realizacji tego projektu.


Więcej o panelach i bramach Nylofor 2D Super na www.ogradzamy.pl


Zobacz prezentację BetafenceGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2590 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 22 Maja 2014

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone