Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

BLUMA - kwiatowa rewolucja z Krakowa

13 Maja 2015
BLUMA (www.blumabag.com) to nowy polski projekt, który zrewolucjonizuje sposób przenoszenia kwiatów. Na rynek trafiła nowatorska i ekologiczna torba BLUMA, dzięki której transport bukietów będzie przyjemny oraz efektowny. Autorem projektu, który otrzymał nagrodę Prodeco i nominację do nagrody Dobry Wzór, organizowanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, jest Adam Groch, projektant z Krakowa, absolwent ASP.

- BLUMA narodziła się w mojej wyobraźni jeszcze na studiach - mówi Adam Groch, absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. - Zawsze kochałem kwiaty i rośliny, jednak moment w którym zobowiązałem się dostarczyć kilka bukietów na zakończenie roku akademickiego, przysporzył mi spory problem. To był czas, w którym dostrzegłem zapotrzebowanie na tego typu produkt. Tak powstała marka BLUMA, zajmująca się produkcją papierowych toreb (nosidełek) na kwiaty cięte i bukiety. Wszystko po to aby przenosić, dostarczać, wręczać i eksponować kwiaty w sposób wygodny, a zarazem ekologiczny i efektowny.

BLUMA została wykonana z jednej części sztywnego kartonu. Torbę składa się trzema prostymi ruchami, bez użycia nożyczek czy kleju. Wystarczy zagiąć papier w oznaczonych miejscach, by powstała forma naczynia z uchem służącym do trzymania w dłoni. W razie potrzeby można łatwo oderwać dolną i górną część torby, dzięki czemu zmieści się większy bukiet. Z boku znajduje się nacięcie, w które można włożyć bilecik z życzeniami lub wizytówkę. Torba jest niezwykle lekka (50-55 g), gdyż została wykonana ze specjalnie wyszukanego przez twórcę kartonu, który ma podwyższoną odporność na wodę. Dzięki temu produkt może służyć wiele razy. Projekt otrzymał prestiżowe wyróżnienia: Prodeco 2008 i nominacje do nagrody Dobry Wzór 2013. BLUMA jest chroniona w EU.

Teraz nie trzeba już martwić się, co zrobić z kwiatami, gdy jedziemy na rowerze lub rolkach. Dzięki BLUMIE możemy wygodnie przenosić bukiety, a zarazem uprawiać sport, iść w eleganckim stroju na spotkanie czy wybrać się z wieczorną kolację. Ergonomiczny uchwyt świetnie leży w dłoni i sprawi, że nawet ciężki bukiet nie będzie nam przeszkadzał w całodziennej aktywności.

- Kwiaty są bardzo delikatne, przez co wymagają szczególnej ochrony - mówi Adam Groch, autor marki OYO koncept. - Dzięki BLUMIE bukiety są zabezpieczone przed uszkodzeniem, a samo dostarczanie kwiatów jest komfortowe i efektowne. Projekt powstał przy ścisłej współpracy z florystami i pracownikami kwiaciarni.

BLUMA została zaprojektowana w trzech wzorach: Open, Retro i Dot. Pierwszy tworzy formę ażurowego kielicha, drugi posiada wzór nawiązujący do art deco, a trzeci - nadrukowany deseń z kropek. Istnieje możliwość stworzenia indywidualnego wzoru na życzenie klienta.

Produkt trafił właśnie na rynek dzięki współpracy Adama Grocha i Macieja Steinhofa, młodego biznesmena z Krakowa. - Jesteśmy po pierwszych rozmowach z dystrybutorami, są niezwykle optymistyczne. BLUMA budzi zainteresowanie, mamy już pierwsze zamówienia - mówi Maciej Steinhof, którego również zachwycił projekt i postanowił się w niego zaangażować. - Uważam, że BLUMA ma potencjał międzynarodowy i stanie się produktem globalnym. Chcemy pokazać światu dobry polski design.

Adam Groch (1984), absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, dyplom u prof. Adama Gedliczki obronił w 2010 roku. Wielokrotnie nagradzany w konkursach w Polsce i po za jej granicami. Obecnie współtworzy markę Bluma, gdzie. Prywatnie entuzjasta kuchni tajskiej.

Wymiary: 290 x 650 mm
Pojemność: od 3 do 30 kwiatów
Waga 50-55 gWięcej informacji znajdziesz na www.blumabag.comGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3812 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 13 Maja 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone