Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Artysta żywopłotów - wygodne i precyzyjne strzyżenie

10 Marca 2015
Przycinanie, strzyżenie żywopłotów to czasochłonna praca wymagająca wyobraźni, precyzji oraz odpowiedniego sprzętu. Podstawowym warunkiem jakie powinno spełniać nasze narzędzie jest ostrość noży. Przytępione lub wręcz tępe narzędzie kaleczy rośliny, komplikuje proces zabliźniania się ran i zwiększa podatność krzewów na infekcje. Podstawową zasadą przycinania żywopłotów jest ustalenie jego wysokości czyli rozpoczęcie pracy od górnej, poziomej płaszczyzny i kontynuowanie na płaszczyznach bocznych.

Nożyce Honda Versatool

Komfort pracy i estetyczny efekt przycinania żywopłotów zapewniają nożyce wielofunkcyjnego narzędzia Honda Versatool: długie i krótkie, których zasięg można dodatkowo zwiększyć za pomocą przedłużek o długości 50 cm lub 100 cm.

Nożyce krótkie SSHE SE o dwustronnym ostrzu długości 55 cm sprawdzają się w przycinaniu gałązek o średnicy do 1,5 cm. Regulacja kąta pracy (54°) zapewnia wygodę i łatwość prawidłowego przycinania krzewów.

Do przycinania gałązek o większej średnicy – do 2,4 cm służą nożyce długie SSHE LE o dwustronnym ostrzu długości 105 cm z przedłużką. Szeroki zakres rozstawu kąta (90°) pracy zapewnia precyzyjne formowanie wyższych partii krzewów w każdej płaszczyźnie.

>> Zobacz, jak przycinać żywopłoty

Nożyce łączy się za pomocą szybkozłącza z jednostką napędową Honda UMC 435 E, której sercem jest nowoczesny 4-suwowy silnik spalinowy Honda GX 35 o mocy 1,3KM, pracujący równo i cicho. Podkreślaną przez użytkowników zaletą silnika jest jego niezawodność i natychmiastowe uruchamianie. Silnik Honda GX 35 wyróżnia się najniższym w swojej klasie poziomem wibracji, który fizycznie jest mniej uciążliwy dla operatora i ułatwia dłuższą pracę ciągłą, zaś generowany niski dźwięk jest mniej uciążliwy dla otoczenia. Narzędzie jest łatwe w obsłudze i niezawodne w pracy. Komfort obsługi zapewniają ergonomiczne uchwyty. Honda Verstaool, ze względu na praktyczne rozmiary oraz system smarowania olejowego silnika, jest również wygodny w przechowywaniu – w każdej pozycji i na niewielkiej powierzchni.

Honda Versatool  - lekkie i doskonale wyważone narzędzie - może być konfigurowane pod kątem konkretnych prac i czynności. To nowoczesne rozwiązanie jest atrakcyjne dla właścicieli ogrodów różnych formatów, którzy potrzebują od zaraz kompleksowych urządzeń lub tych, którzy konfigurują zestaw stopniowo. Pełny zestaw składa się z jednostki napędowej UMC 435 E, 2 przedłużek (krótkiej i długiej), podkrzesywarki, wykaszarki, 2 modeli nożyc (krótkich i długich), glebogryzarki, krawędziarki i dmuchawy.

Więcej o nożycach przeczytasz na www.mojahonda.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 4279 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 10 Marca 2015

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone