Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Poznaj gabiony-niebanalny pomysł na aranżację otoczenia Twojego domu!

15 Maja 2014
Projektanci ogrodów zaskakują coraz to nowymi pomysłami na zagospodarowanie przydomowej przestrzeni. Okazuje się, że same rośliny to nie wszystko i Twój pełen zieleni ogród może być jeszcze piękniejszy. Dowiedz się więcej o gabionach Betafence i znajdź swój własny pomysł na niebanalne otoczenie!Czym są gabiony?

Gabiony to prostopadłościenne kosze ze zgrzewanych, drucianych siatek. W środku wypełnia się je różnymi materiałami, tak by zapewnić jak najlepsze wtopienie się w otoczenie. Najczęściej używa się do tego celu kamieni, szkła, gruzu czy ziemi. Można także zastosować materiały pochodzące z recyklingu, na przykład granulaty z odpadów lub beton z odzysku. Wiodącym producentem gabionów jest firma Betafence.

Jakie korzyści dają gabiony?
  • Upiększą Twój ogród w wyjątkowy sposób
  • Zapewnią Ci więcej spokoju i ochronę przed hałasem z ulicy
  • Posłużą Ci długo, będą stabilne nawet podczas gwałtownej pogody
  • Są ekologiczne - naturalne wypełnienia koszy to nie zanieczyszczające środowiska materiały
  • Zainstalujesz je szybko i sprawnie
  • Możesz obsadzić je roślinami

Jak można wykorzystać gabiony?

Gabiony używane są przy urządzaniu ogrodów i terenów zielonych. Z koszy gabionowych wypełnionych kamieniami można zbudować na przykład skalniak, ławeczki, stół ogrodowy, grilla czy altankę. Jeżeli mieszkamy przy ulicy, w miejscu o dużym natężeniu ruchu, to możemy być pewni, że murek przy drodze wykonany z gabionów ochroni nas przed hałasem.

Gdzie pasują gabiony?

Gabiony Betafence można wykorzystać praktycznie w każdym otoczeniu. Świetnie komponują się z nowoczesnymi, miejskimi budynkami, jak również idealnie wtapiają się w wiejski krajobraz. Możliwość wyboru wypełnienia gabionów stwarza niemal nieograniczoną ilość kompozycji.

Jak jeszcze można wykorzystać gabiony?

Sześciany wykonane ze zgrzewanej siatki można także zastąpić koszem zrobionym z paneli Zenturo firmy Betafence. To nowy produkt, który użytkownicy sami mogą projektować przy pomocy elementów wykonanych z tworzywa sztucznego zwanych pikselami. Piksele wciska się w panel tworząc na nim niepowtarzalny wzór. Gabion z Zenturo, który zaprojektujemy sami, z pewnością będzie wyjątkowo oryginalną ozdobą wokół firmy czy w ogrodzie.

Co jeszcze warto wiedzieć o gabionach Betafence?

Niektóre gatunki roślin, którymi obsadza się gabiony wpływają korzystnie na nasze zdrowie, gdyż usuwają z atmosfery szkodliwe pyły przyczyniające się do rozwoju chorób układu oddechowego. Liście roślin, obsianych w gabionach wyłapują pyły, które następnie są spłukiwane przez deszcze do gleby.

Liderem wśród producentów gabionów jest firma Betafence, która jako pierwsza uzyskała znak zgodności z normami europejskimi CE. Oznacza to, że produkt spełnia normy bezpieczeństwa i jakości opisane w europejskich dyrektywach. Produkty oznakowane CE mogą być bez przeszkód wprowadzane do obrotu na rynkach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To ważne wyróżnienie, które umożliwia firmie zajęcie pozycji producenta innowacyjnego i znaczącego w swojej branży. Umożliwia również zapewnienie dodatkowych gwarancji jakości instalatorom gabionów i użytkownikom końcowym.

Więcej informacji o produktach gabionowych Betafence na stronach: www.ogradzamy.pl


Zobacz prezentację BetafenceGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2461 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 15 Maja 2014

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone