Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Jak urządzić ogród? TOP trendy na lato 2017

13 Czerwca 2017

Rozpoczęty w 2016 roku eko trend nie tylko trwa do dziś, ale zdecydowanie przybrał na sile. Upcycling i miejskie ogrody już nie wystarczą, by zaspokoić pragnienie powrotu do natury.

 

Pojawienie się tęsknoty za naturalnością w dobie powszechnej technologizacji było tylko kwestią czasu. Ogród to miejsce, gdzie powrót do przyrody nie tylko wydaje się możliwy, ale staje się rzeczywistością. Jak zatem urządzić ogród wedle trendów, które zdominowały 2017 rok?
 

Ascetyzm nie równa się minimalizm
 

Chociaż minimalizm zdawał się przetrwać w ogrodnictwie wieki, zdecydowanie wypiera go dziś asceza rozumiana jako dosłowne wyrzeczenie się tego, co sztuczne, stanowiące wytwór cywilizacji. Plastikowe lub szklane meble ogrodowe zastępowane są materiałami pochodzącymi z natury, takimi jak: drewno, glina czy naturalne kamienie. Również surowce i włókna muszą być w 2017 roku pozyskiwane wyłącznie z darów Matki Ziemi. Jeśli liny - to z konopi lub lnu.
 

Od nostalgii do spontaniczności
 

Ludzka tęsknota za naturalnością nie oznacza, że jako 'ogrodnicy’ zostaliśmy pozbawieni elementu kreacji w tworzeniu naszej domowej, przyrodniczej oazy. Przeciwnie - kreacja oznacza dziś spontaniczność, a uporządkowanie - kontrolowany chaos. Dajmy zatem rozwinąć się w naszym ogrodzie dzikim roślinom oraz trawom, ale i zabawmy się tymi spontanicznymi kompozycjami. Jadalne rośliny czy rośliny-kameleony to ogrodowe ‘must have’ tego lata. Czy kwiaty zmieniające kolor w zależności od pory roku to nie kwintesencja monitorowanej swobody? Icee Blue Juniper czy Sea of Gold Juniper są prawdziwymi bestsellerami wśród kupowanych w tym roku roślin.
 

Naturalność nie równa się zieleń
 

Ogród będący kwintesencją powrotu do pierwotnego stanu ludzkości nie oznacza też nudy i monochromatyzmu. Pamiętajmy, że zieleń to nie jedyny kolor występujący w naturze. Chociaż trendotwórczy Instytut Pantone ogłosił greenery kolorem 2017 roku, wszelkie odcienie ziemi, a nawet ciepłe złoto, sprawdzą się w tym roku idealnie, dopełniając świeżą i soczystą zieleń.
 

Od gotowców do DIY
 

Aby spontaniczności stało się zadość, jeśli chcesz coś umieścić w swoim ogrodzie, zamiast wyjść do sklepu, rozpocznij rodzinne majsterkowanie. Plecione własnoręcznie hamaki, drewniane konstrukcje, ziemniaki wyhodowane z obierek czy szczypiorek z zasadzonej cebulki - nie tylko zaoszczędzą pieniądze, ale sprawią, że ogród będzie zgodny z najnowszymi trendami.
 

Natura i człowiek
 

Nie zapominajmy, że przydomowy ogród ma stanowić miejsce przyjazne przede wszystkim domownikom. Stworzenie sekretnego kącika-samotni lub placu do zabaw dla najmłodszych to niezbędny element tegorocznej aranżacji ogrodu. Ogniste światło pochodzące nie z solarnych lamp, ale z lampionów będzie idealną kropką nad i. – Nie musimy bać się elektryki w ogrodzie, o ile prawidłowo zadbamy o bezpieczeństwo – mówi Agnieszka Otfinowska z KZWM Ogniochron S.A. – Warto pamiętać, że podłączenie zbyt dużej liczby urządzeń elektrycznych do instalacji może powodować iskrzenie, a nawet pożar. Pożarów instalacji elektrycznej nie należy gasić wodą, a jedynie gaśnicami. W nowoczesnym ogrodzie bezpieczeństwo łączy się z designem w postaci oryginalnych gaśnic domowych – dodaje ekspert.
 

KZWM OGNIOCHRON S.A. jest niekwestionowanym liderem na rynku podręcznego sprzętu gaśniczego w Polsce, obecnym również w innych krajach Unii Europejskiej. Oferuje przede wszystkim gaśnice przenośne, przewoźne, agregaty i urządzenia gaśnicze od 1 kg do 250 kg środka gaśniczego oraz motopompy pływające. Wyroby KZWM OGNIOCHRON S.A. chronią i ratują mienie, nierzadko ludzkie życie. 

 
Więcej na:  www.gasnicedomowe.pl
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 890 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 13 Czerwca 2017

Podziel się    Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone