Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Zaciszne miejsce w Twoim ogrodzie

18 Maja 2011
Jeśli uważasz, że w upalny dzień nie ma nic lepszego niż posiedzieć w cieniu, z dobrą książką i szklanką chłodnego napoju, budowa własnej altany jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Altanka ogrodowa to także znakomite rozwiązanie dla każdego kto docenia radosne chwile spędzone wraz z rodziną i przyjaciółmi w ogrodzie.

Samodzielne stworzenie altanki nie jest wcale takie trudne jak może się wydawać. Jeśli dysponujemy większą ilością czasu i zapałem do pracy możemy stworzyć ją zupełnie od podstaw. W innym przypadku, na rynku dostępne są gotowe już elementy, które wystarczy ze sobą połączyć. Proces stawiania altany zaczyna się od wyboru miejsca w jakim ma ona stanąć. Należy przy tym pamiętać, że w myśl prawa budowlanego, budowa altany o powierzchni do 10 m kw. nie wymaga zezwolenia, niezbędne jest natomiast zgłoszenie jej budowy u lokalnych władz. Sama konstrukcja może być zarówno bardzo prosta i składać się z czterech słupów przykrytych dachem, bądź być bardziej wyszukana – z drewnianym podłożem i kratkami tworzącymi ażurowe ściany. Podłoże altany mogą stanowić drewniane deski, płytki ceramiczne lub drobne, ozdobne kamienie.

Ważnym elementem, podobnie jak w przypadku większych konstrukcji jest dach. Wybór właściwego pokrycia dachowego altany zagwarantuje, że spełni ona swoje podstawowe zadania, czyli ochroni nas przed słońcem, wiatrem i deszczem. Do stworzenia pokrycia tego typu konstrukcji najlepiej użyć lekkich materiałów, które nie obciążą zbytnio szkieletu dachu. Należy również pamiętać, że altana oprócz tego, że stanowi „parasol” przed działaniem czynników atmosferycznych, jest także ozdobą ogrodu i pełni funkcje dekoracyjne.

Wartym rozważenia rozwiązaniem jest w takiej sytuacji elastyczna, estetyczna i lekka płyta bitumiczna Onduline Base. Doskonale nadaje się ona do pokrywania obiektów o małej powierzchni (ciężar płyty 2,95kg/m²) i dobrze współgra z przyrodą, gdyż jest ekologiczna i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Zatem jeśli sam planujesz budowę altanki, pergoli tarasowej czy domku na narzędzia ogrodowe, płyta Onduline świetnie się tu sprawdzi. Jak zabrać się do samodzielnego montażu dachu? W przypadku Onduline Base jest to niezwykle proste, wystarczą: piła, gwoździe, młotek, zapał do pracy oraz jedna osoba do pomocy. Bez wzywania ekipy i dodatkowych kosztów. Pomocny może okazać się serwis znamitozrobisz.pl, gdzie znajdziemy instrukcję montażu dachu „krok po kroku” i porady ekspertów.

Przed przystąpieniem do pracy ważne aby zapoznać się z kilkoma zasadami, m.in.: płyty należy układać na dachu przestawnie, w kierunku przeciwnym do przeważającego kierunku wiatru. Mocujemy je do podłoża przybijając koniecznie gwoździami z łebkami PCV, które zabezpieczają przed wilgocią. Jeśli nasz dach tego wymaga, na koniec dodajemy dodatkowe elementy jak: gąsior, uszczelki czy świetlik dachowy. Onduline oferuje cały system dachowy, co znacznie ułatwia pracę, bo cały asortyment akcesoriów dopasujemy u jednego producenta.
Nie pozostaje więc nic innego jak zaprosić przyjaciół do pomocy przy pracy, a po jej zakończeniu urządzić relaksującego grilla pod naszą nową altanką. Dodatkowym elementem dekoracyjnym, może być zasadzenie obok gotowej budowli roślin pnących takich jak: bluszcz, czy wiciokrzew, co zapewni dodatkową ochronę od słońca i nada naszemu ogrodowi nieco tajemniczy wygląd.
 
Więcej informacji znajdziesz na pl.onduline.comGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3745 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 18 Maja 2011

Podziel się    

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone