Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Taras czy altana-jakie miejsce wybrać na letni wypoczynek?

29 Sierpnia 2016
Odpoczynek na świeżym powietrzu we własnym ogrodzie to jeden z większych atutów własnego domu. Taras czy altana - to pytanie nurtuje wielu Inwestorów już na etapie projektowania domu. Tworząc przydomowy ogród warto wykorzystać każdy jego zakątek i stworzyć miejsce, w którym będziemy spędzać wolne chwile na świeżym powietrzu pijąc poranną kawę czy degustując wino. Wybór pomiędzy projektem domu z tarasem a altaną nie jest łatwy i zależy nie tylko od decyzji Inwestora, ale przede wszystkim od powierzchni działki. 
 
 

 
 

Projekt domu HomeKoncept-28
 
Projekt altany G157 - Altana ogrodowa
 
Altana ogrodowa
 
Planując wizyty znajomych lub rodziny, długie godziny spędzone w gronie najbliższych oraz wieczorne spotkania z przyjaciółmi warto zastanowić się nad postawieniem altany ogrodowej. Będzie doskonałym rozwiązaniem jeżeli chcemy aby odwiedzający goście nie zaglądali do naszego domu.  Jeśli na wyposażeniu naszej altanki znajdzie się dodatkowa toaleta, nikt nawet nie pomyśli, by rezygnować z przyjęcia na świeżym powietrzu. Ogród zdecydowanie lepiej sprawdzi się jako miejsce zabaw dla dzieci, które będziemy mieli cały czas na oku dzięki otwartej przestrzeni. Odległość jaka dzieli dom i altanę może stać się także wadą. Jeśli nie zadbamy o jej odpowiednie wyposażenie, każde pragnienie naszych gości będzie wiązało się z koniecznością przejścia do domu i przyniesienia dodatkowego talerzyka, szklanki czy soli. Warto zatem wybrać projekt altany dostosowany do wszystkich naszych wymagań.
 
Projekt altany AL3 - Altana z grillem
 
Wolnostojąca konstrukcja oddalona od domu daje nam zdecydowanie większe możliwości aranżacji i wprowadzenia do użytku niekonwencjonalnego wyposażenia. Murowany grill, piec do chleba i pizzy czy wędzarnia w pobliżu domowych okien to nie najlepszy pomysł. Wybierając altankę ogrodową zyskamy więc dodatkowe miejsce do zagospodarowania w naszym ogrodzie, które pozwoli spędzić wspaniałe chwile z gronie najbliższych.
 
Projekt domu Z301
 
 
Taras
 
Taras znajdujący się tuż przy naszym domu, który częściowo zadaszymy będzie doskonałym miejscem do wspólnego rodzinnego śniadania oraz do wypicia porannej kawy nawet w czasie brzydkiej pogody. Możliwość swobodnego przejścia z domu to jego niewątpliwa zaleta. Dodatkową zaletą jest jego konstrukcja. Wkomponowany w bryłę budynku pozwala na zdecydowanie większe możliwości aranżacji pozostałej części małego ogrodu. Jeżeli planujemy elewację w stylu nowoczesnym, warto postawić na nowoczesne wykończenie tarasu. Dodatkowa przydomowa przestrzeń to także przedłużenie metrażu domu. 
 
Projekt domu TK133
 
 
Projekt domu BW-03 wariant
 
Kompromis nie zawsze jest możliwy, zwłaszcza w przypadku niewielkiej działki, na której powstanie nasz nowy dom. Jeżeli metraż ogrodu nie pozwała postawić jednocześnie tarasu i altany ogrodowej, warto przemyśleć dokładnie wszystkie za i przeciw i wybrać obiekt, który będzie idealny nas naszych potrzeb. Dokładny i przemyślany projekt oraz selekcja priorytetowych czynników wpływających na naszą decyzję z pewnością pomogą dokonać odpowiedniego wyboru. 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2910 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 29 Sierpnia 2016

Podziel się    

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

podobne artykuły propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone