Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 1763 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 9 Kwietnia 2015

Podziel się    

Targi Designu WZORY W OGRODZIE już 25 kwietnia

9 Kwietnia 2015
Targi Designu WZORY to cykliczna impreza promująca młode, polskie wzornictwo. W tym roku odbędą się one 25 kwietnia, w sobotę w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego – Królikarni.

WZORY W OGRODZIE
25 Kwietnia 2015
Królikarnia ul. Puławska 113a, Warszawa
godziny 10-19
wstęp wolny

W ogrodzie muzeum przedstawione zostaną ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów.  Pokazany zostanie dizajn do ogrodu oraz akcesoria do domu. Ponad 80 projektantów zaprezentuje swoje prace inspirowane naturą, zielenią i równowagą. Na WZORACH będzie można także obejrzeć i zakupić rośliny do ogrodu, na balkon, oraz zioła.

WZORY W OGRODZIE to również okazja do odpoczynku z całą rodziną. Przy okazji wizyty w Królikarni będzie można rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni, kupić świeże warzywa od lokalnych dostawców, a także biesiadować przy wspólnym, długim stole, dzieląc się przyniesionymi przez siebie przysmakami, do przygotowania których zachęcają organizatorzy razem z magazynem Smak.  A po biesiadzie - niespodzianka! Stół nakryty zostanie talerzami z fabryki Kristoff, które po posiłku będzie można zabrać do domu!

Przy stole odbędą się też dyskusje i spotkania: O 13:00 Monika Powalisz poprowadzi spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalembą-Drożdż, autorką "Słodki Sposób na Alergię". Pani Małgorzata przygotuje poczęstunek dla uczestników, a wydawnictwo Pascal zapewni książki "Słodki Sposób na Alergię", które będzie można kupić na miejscu i dać do podpisania autorce. O 15:00 Kaja Kusztra, autorka serii THE GREAT INVENTORS, projektantka porcelany Kristoff, opowie o swojej pracy. Zdradzi tajemnice porcelany, przedstawi tajniki pracy projektowej i rzemieślniczej.

Targom WZORY W OGRODZIE towarzyszyć będzie też szereg ciekawych warsztatów, wydarzeń, program których przedstwiamy poniżej:


Warsztat renowacji mebli dla młodzieży i dorosłych poprowadzi Bibalo Design.
 
Warsztaty, na których  każdy będzie mógł spróbować swoich sił, poznając wszystkie etapy i tajniki odnawiania starych mebli. Na kilku stanowiskach będzie można spróbować: rozkręcania krzeseł, klejenia mebli, zdzierania lakieru lub farby, lakierowania, malowania, bejcowania, woskowania oraz zmiany tapicerki siedziska. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia swoich mebli do rennowacji, a Bibalo pokaże, co można z nich zrobić własnymi siłami.

Joga na Foksal

Darmowa sesja jogi metodą BKS Iyengara, poprowadzona przez wykwalifikowanych nauczycieli ze szkoły o ponad 10-letniej tradycji. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby poznać jogę bliżej i przekonać się o jej wyjątkowym wpływie na zdrowie i samopoczucie. Sesja odbędzie się za budynkiem muzeum, na tarasie widokowym. Chętni proszeni są o swobodny ubiór, ćwiczenia odbywają się na bosaka. Ćwiczymy boso, organizatorzy udostępniają maty do jogi.

Pokaz rzeźbiarski poprowadzi Konrad Szumilas

Konrad Szumilas pokaże etapy powstawania swoich prac, ale także da możliwość chętnym do spróbowania rzeźbiarskiego rzemiosła. Swoich sił w tej dziedzinie będzie można spróbować przez cały dzień  swoich sił.
 
Warsztaty kulinarne dla dzieci t  - magazyn KUKBUK i  kumamkasze.pl

Godziny 11-14, wiek dzieci 6-11 lat

Maia Sobczak poprowadzi warsztaty, w  trakcie których mali smakosze przygotują kluseczki orkiszowe, wytrawne i z cynamonem, formowane w różne kształty, do tego sosy – owocowy i z tartych pomidorów oraz domowy kisiel na bazie naturalnych soków i kawałków owoców.

Warsztat fotograficzny dla dzieci Akademia Fotografii

Godziny 14–18, wiek dzieci  5-13 lat

Organizatorzy będą na Was czekać z mini studiem fotograficznym oraz stoiskiem plastycznym, na którym każdy z uczestników będzie mógł wykonać swój wiosenny rekwizyt do sesji zdjęciowej! Nieco bardziej leniwi będą mogli skorzystać  z gotowych już fotogadżetów. Najmłodszych uczestników zapraszamy z opiekunami.

Warsztat hortiterapeutyczno - ogrodniczy dla dziecipoprowadzony przez Fundację VIRIDOR
 
Godziny 11- 16, wiek dzieci: 4-10
 
DOTKNIJ, POCZUJ, ZAPAMIĘTAJ - Posługując się roślinami i ich nasionami dzieci będą ćwiczyć: węch, dotyk, słuch i wzrok. Będą mogły grzechotać, chrobotać i szeleścić, gnieść, pocierać i dotykać, wywąchiwać, węszyć i niuchać. Będą patrzeć i chłonąć nazwy i właściwości roślin z którymi spotykamy się na co dzień.

Zajęcia plastyczne przygotowane przez Mysie harce

Godziny 11-17,  wiek dzieci 5- 12

Czyli całodzienne zabawy na trawie dla dzieci - kręgle, piłki, kolorowe tunele i namiociki, kometka (dużo kompletów, będzie można pograć z rodzicami), duże bańki mydlane, malowanie buziek i skręcanie baloników modelarskich. Zajęcia plastyczne - wiosenne motylki – kreatywne zabawy plastyczne.

Warsztat wyplatania z wikliny papierowej – Krepiną i wikliną. Malowane.

Godziny 11-16 wiek dzieci 7-13

Nauka robienia wikliny papierowej i wyplatania z niej dowolnych kształtów - prowadzący razem z dziećmi zrobią koszyczki i pojemniki.

WZORY W OGRODZIE będą inauguracją wiosny - relaksującym dniem blisko natury, a jednak w centrum miasta.


Więcej na www.wzorytargi.pl
Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone