Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 1364 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 30 Września 2013

Podziel się    

Panele Securifor wokół ośrodka dla imigrantów w Luksemburgu

30 Września 2013
W różnych zakątkach globu różnice w poziomie życia w są często ogromne. Wielu mieszkańców biedniejszych regionów poszukuje więc szczęścia i lepszych zarobków w bogatszych krajach Europy i Ameryki. Gdy jednak przyjeżdżają nielegalnie, państwa starają się ich odesłać do domów. Przed wydaleniem takie osoby często przebywają w ośrodkach dla nielegalnych imigrantów.

Ogrodzenie, które nie ogranicza
Mimo, że przebywają w danym kraju bez pozwolenia, imigranci dalej pozostają ludźmi, których należy traktować z szacunkiem. Wiele państwa stara się więc, aby ośrodki zatrzymań były z jednej strony dobrze chronione, ale również zapewniały imigrantom jak najwięcej wolności i przestrzeni. Ogrodzenia wewnętrzne i zewnętrzne budowane są z przeziernych paneli, które zmniejszają poczucie izolacji. Imigrantom oferowane jest także wsparcie psychologiczne i społeczne, aby łatwiej im było zaakceptować sytuację, w której się znależli.

Sztywne i przezierne panele Securifor
Znając podobne realizacje wykonane w Holandii, administracja publiczna Luksemburga wybrała firmę Betafence do instalacji ogrodzenia ośrodka przy lotnisku Luksemburg-Findel. Zastosowano system panelowy Securifor 2D o podwójnych drutach poziomych i grubych drutach pionowych. Wąskie oczka paneli zapobiegają zarówno ucieczkom z ośrodka, jak i dostaniu się do niego intruzów. Panele pozostają jednak w pełni przezierne, co umożliwia skuteczny monitoring terenu.
Panele Securifor 2D zostały zamontowane na słupach prostokątnych przy użyciu metalowych złączek. Na górze ogrodzenia osadzono zwoje drutu żyletkowego Concertina. Wszystkie elementy ogrodzenia o łącznej wysokości  5 metrów wykonano w kolorze antracytu metalizowanego.

Tymczasowe mieszkanie dla nielegalnych imigrantów w Luksemburgu
Centrum Zatrzymań zlokalizowano przy międzynarodowym lotnisku Luksemburg-Findel. Zostało ono otwarte 22 sierpnia 2011 roku. Może w nim jednocześnie przebywać 88 osób, ale zakładane średnie zaludnienie to 40 osób. Ośrodek posiada oddzielne pokoje dla kobiet i mężczyzn. Okres oczekiwania na wydalenie waha się od kilku dni do kilku miesięcy.

Międzynarodowe lotnisko Wielkiego Księstwa Luksemburg
Luksemburg-Findel jest głównym lotniskiem Księstwa Luksemburg i jedynym międzynarodowym. Znajduje się w odległości około 6 km od miasta Luksemburg. W 2011 roku obsłużyło 1,8 mln pasażerów. Przy lotnisku znajduje się także specjalna wysoko zabezpieczona strefa dla obsługi transportu przedmiotów drogocennych, takich jak dzieła sztuki czy biżuteria.

Więcej na www.ogradzamy.pl

Zobacz prezentację Betafence

Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone