Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 1460 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 8 Lipca 2013

Podziel się    

Kuwejcka rozdzielnia mocy zabezpieczona ogrodzeniem Securifor

8 Lipca 2013
Energetyka – strategiczna gałąź gospodarki.
We wszystkich krajach energetyka stanowi strategiczny segment gospodarki. Infrastruktura produkcyjno-przesyłowa może być z tego względu narażona na uszkodzenia wywołane zarówno przez zwykłych wandali, jak i ataki terrorystyczne. Dlatego ochrona instalacji i budynków nierzadko wymaga zastosowania systemów o wysokim stopniu zabezpieczenia.

Ogrodzenie, które daje poczucie bezpieczeństwa
Nieproszeni goście mogą dostać się na chroniony teren na różne sposoby. Górą, dołem (wykonując podkop pod ogrodzeniem) lub przez ogrodzenie (rozcinając je). By zabezpieczyć się przed każdym z tych zagrożeń najlepiej zastosować zintegrowany system ochrony zewnętrznej, obejmujący betonowe fundamenty, sztywne panele na wzmocnionych słupach oraz drut kolczasty.

Rozdzielnia mocy w Kuwejcie strzeżona Securiforem 2D
Taki zintegrowany system ochrony swoich obiektów energetycznych postanowił zastosować Kuwejcki Koncern Naftowy (KOC). Jako jedną z pierwszych ogrodzono podstację rozdzielni mocy w miejscowości Al-Ahmadi. Na długości 165 metrów wokół stacji ustawiono betonowe cokoły, do których przykręcono podstawy słupów Bekasecure. Te sztywne i wytrzymałe słupy w kształcie litery Omega umożliwiają poprowadzenie instalacji dla detekcji i monitoringu. Na słupach osadzono panele Securifor 2D o wysokości 3 metrów. Słupy Bekasecure wyposażono w podwójne ramiona zagięte, na których zamocowano zwoje drutu żyletkowego Concertina. Do rodzielni mocy można dostać się jedynie przez dwuskrzydłową bramę wjazdową Robusta o szerokości 6 metrów i wysokości 2 metrów.

Al-Ahmadi - największy port naftowy na świecie
Kuwejcki Koncern Naftowy ma swoją główną siedzibę w Al-Ahmadi – mieście położonym w południowo-wschodnim Kuwejcie. Zostało ono założone w 1946 roku na terenach roponośnych, gdy rozpoczęto wydobywanie tego surowca na dużą skalę. Rurociągi naftowe łączą Al-Ahmadi z ośrodkami ekspoatacji ropy naftowej Burkan oraz z Mina al-Ahmadi – największym portem naftowym świata (76 mln ton przeładunków). W czasie wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku tereny roponośne wokół Al-Ahmadi zostały podpalone przez wojska irackie, co spowodowało ogromne szkody gospodarcze i środowiskowe.

Więcej o ogrodzeniu Securifor 2D na www.ogradzamy.pl

Zobacz prezentację Betafence

Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone