Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 1303 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 28 Października 2013

Podziel się    

Kolej w Luksemburgu chroniona przez bramy Robusta

28 Października 2013
Luksemburg to najmniejszy kraj w Europie. Mimo to, od 1859 roku posiada własne linie kolejowe. Boryka się też z podobnymi problemami, co inne kraje naszego kontynentu: niszczenie mienia, kradzieże, wandalizm. Władze księstwa starają się więc do ochrony swojej infrastruktury wykorzystywać rozwiązania o sprawdzonej skuteczności. Depozyty kolejowe, magazyny, warsztaty naprawcze, a nawet same trakcje ogradzają systemami panelowymi trudnymi do sforsowania.

Bramy, na których można polegać

Zabudowaia i tereny kolejowe są natomiast chronione przez bramy Robusta. Te sztywne konstrukcje wykonane są ze stalowych profili zespawanych ze sobą. Ramy wypełniają pionowe profile o przekroju kwadratowym w rozstawie co 110 mm. Zarówno bramy dwuskrzydłowe, jak i jednoskrzydłowe wyposażone są w listwy zębate (które utrudniają pokonanie bram górą) oraz blokady bezpieczeństwa. Długie użytkowanie bez konieczności konserwacji zapewnia bramom podwójna powłoka: cynkowa i poliestrowa (w kolorze zielonym RAL 6005).

Elektryczne i międzynarodowe

Pierwsza linia kolejowa Luksemburga połączyła w 1859 roku miasta znajdujące się w trzech krajach – francuskie Thionville , belgijskie Arlon oraz miasto Luksemburg. Obecnie sieć liczy ponad 270 km i jest niemal w całości zelektryfikowana. W Luksemburgu znajduje się 60 stacji lub przystanków kolejowych. Pociągi kursują zwykle regularnie co 30 minut (na głównych liniach) i co godzinę (na połączeniach lokalnych). Luksemburg leży również na przecięciu głównych linii kolejowych o znaczeniu międzynarodowym (Włochy – Francja). Od 2007 roku przez księstwo przejeżdżają też szybkie pociągi francuskie TGV.

Więcej o bramach Robusta na www.ogradzamy.pl


Zobacz prezentację Betafence

Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone