Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 2868 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 19 Lutego 2015

Podziel się    

GARDENIA – niech wiosna zakiełkuje w ogrodzie

19 Lutego 2015
Koniec lutego to idealny moment na to, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu ogrodniczego. W jaki sposób zaplanować sadzenie roślin, grządek warzywnych i drzewek owocowych, by ogród był nie tylko przyjemny dla oka, ale też użyteczny? Porad najlepiej zasięgnąć z pierwszej ręki – na Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. 

Pasjonaci zieleni, którzy w dniach 26-28 lutego 2015 roku odwiedzą poznańskie Targi GARDENIA będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą drzew, krzewów ozdobnych, roślin doniczkowych i rabatowych, nasion zbóż, traw i warzyw, narzędziami, sprzętem ogrodniczym, torfami i podłożami, akcesoriami do nawadniania, a także elementami małej architektury ogrodowej.

Gwiazdy ogrodnicze

W zieleni najpiękniejsze jest to, że nigdy się nie nudzi. Z toku na rok na sklepowych półkach przybywa nowych odmian kwiatów, sadzonek, cebulek, a także innowacyjnego sprzętu ułatwiającego prace w ogrodzie. Tych, którzy spragnieni są ogrodniczych nowinek zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji Targów GARDENIA. Przez trzy dni stolica Wielkopolski stanie się prawdziwym ogrodniczym rajem. Produkty i usługi zaprezentuje ponad 600 wystawców z całego świata, którzy prócz 250 nowości na terenie ekspozycji pokażą także dobrze znane bestsellery.

Tegoroczna GARDENIA po raz kolejny wyznaczy nowe trendy w ogrodnictwie. Inspiracjom i pomysłom na efektywną aranżację zielonych przestrzeni sprzyjać będą warsztaty, pokazy i seminaria  prowadzone przez wybitnych specjalistów. Wśród targowych gości nie zabraknie też znanych w kraju ekspertów prowadzących telewizyjne programy ogrodnicze jak Maja Popielarska, Marek Jezierski czy Witold Czuksanow.  

Grunt to podstawa

W trakcie zwiedzania ekspozycji wystawienniczej zlokalizowanej na terenie sześciu pawilonów zajmujących powierzchnię ponad 35.000 m², miłośnicy przydomowych ogródków koniecznie powinni wziąć udział w kilku interesujących prelekcjach.  Zwiedzającym polecamy seminarium poświęcone tematyce odpowiedniego sąsiedztwa roślin w ogrodzie. Sadzenie drzew, krzewów czy kwiatów nie jest bowiem taką prostą sprawą. Od dobrej lokalizacji poszczególnych gatunków zależy prawidłowy ich wzrost. Spotkanie na zaproszenie czasopisma „Mam Ogród” poprowadzi mgr Diana Szczęsna, botanik na UWr.

O znaczeniu gleby w ogrodzie opowie Krzysztof Mielicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prelegent wprowadzi uczestników spotkania w tajniki zabiegów agrotechnicznych mających na celu zmianę parametrów gleby, które umożliwią uprawę roślin o odmiennych wymaganiach. Organizatorem tego wydarzenia jest Burda Media Polska Sp. z o.o., wydawca czasopism „Mój Piękny Ogród”, „Przepis na Ogród” i „Kocham Ogród”.

Dobre pomysły

Wiedzę na temat ogrodniczych trendów czerpać będzie można także od znawców tematu, m.in. od Marka Jezierskiego, współtwórcy popularnego programu telewizyjnego „Rok w ogrodzie”, który zaprezentuje tematykę najpopularniejszych odmianach warzyw i kwiatów do uprawy na balkonie. Podczas warsztatów „Ogród marzeń tworzony z pasją” specjalista odniesie się też od uprawy ziół i kiełków w domu. Uczestnicy spotkania wezmą również udział w zajęciach pokazowych z kompozycji własnej skrzynki balkonowej oraz licznych konkursach. Witold Czuksanow, dziennikarz telewizyjny i współredaktor emitowanego w TVP programu „Rok w Ogrodzie” na targach GARDENIA prowadzi zmagania konkursowe w Turnieju Ogrodniczym. Celem wydarzenia jest propagowanie ogrodnictwa, technik uprawy roślin oraz popularyzacja mało znanych gatunków kwiatów, warzyw i ziół.

Pomysłów do aranżacji przydomowych przestrzeni dostarczą także atrakcje zorganizowane przez redakcję dwumiesięcznika „Piękno&Pasje”. Przez trzy dni targowe będzie można obejrzeć dekorację bufetu pełnego słodkości Studia Kulinarnego Republika Słoneczna oraz stołu tarasowego przygotowaną przez Kamila Koniecznego z firmy Bungalow, haftowane obrusy i serwety Zbigniewa Rosy oraz wyroby ze starego drewna Karoliny Kulki.

Fachowe porady na temat urządzania ogrodów będzie można uzyskać również od specjalistów z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy w ramach „Pogotowia Projektowego” podpowiedzą jak  przygotować własną krainę szczęścia.

Niebywałą atrakcja dla odwiedzających będą także labirynty w nowej odsłonie ukryte pośród stoisk targowych, wykonane z różnych materiałów – drewnianych palet, roślin i wikliny, zaprojektowane przez firmę Garte.

Kiermasz ogrodniczy i  pokazy florystyczne

Podczas Targów GARDENIA nie zabraknie możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonatów kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadaczy drzew owocowych i krzewów ozdobnych zapraszamy do udziału w Kiermaszu Ogrodniczym. Miłośnicy zieleni znajdą tutaj coś dla siebie – dodatkowo w wyjątkowo korzystnych cenach. Wystawcami kiermaszu będą m.in. centra ogrodnicze, ogrodnicy, szkółkarze, a także firmy mające w swojej ofercie zdrową żywność z ogrodu.

GARDENII towarzyszyć będą również Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS. Jedną z bardziej spektakularnych atrakcji będą pokazy florystyczne. To niezwykle wydarzenie umożliwi podziwianie ciekawych kompozycji kwiatowych oraz oryginalnych elementów dekoracyjnych.

Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl

Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone