Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 1816 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 27 Sierpnia 2014

Podziel się    

Garden na targach „Zieleń to Życie” w Warszawie

27 Sierpnia 2014
Białostocka spółka Garden, projektant i wykonawca basenów ogrodowych zaprezentuje swoją ofertę w trakcie jednej z najważniejszych wystaw w Polsce poświęconych ogrodom – na targach „Zieleń to Życie”, które odbędą się w dniach 28 – 30 sierpnia w hali Expo w Warszawie.

Podczas odbywających się już po raz 22 targów, Garden będzie promował innowacyjną technologię produkcji basenów –  biodesignepools. Spółka jest wyłącznym dystrybutorem tych włoskich produktów w naszym kraju.

- Odwiedzający stoisko Gardenu będą mieli wyjątkową okazję, aby osobiście przekonać się o zaletach i wyjątkowości tego rozwiązania.  Przygotujemy idealnie odwzorowaną makietę basenu biodesignepools o wymiarach 2,5 x 2 metry. Dzięki temu będzie można dokładnie przyjrzeć się i dosłownie dotknąć basen wykonany w tym systemie, dostrzegając zarazem wszystkie elementy wyróżniające go od tradycyjnych konstrukcji basenowych – przekonuje Marek Ignatowicz z Gardenu.

Ponadto, Garden zaprezentuje system uzdatniania wody PuraPool, w którym nie stosuje się chloru, przez co jest znacznie bardziej przyjazny środowisku i ludziom.

Jak zaznacza przedstawiciel firmy, z uwagi na swoje walory, baseny biodesignepools to obecnie największy hit w branży basenowej na południu i zachodzie Europy. Na polskim rynku to wciąż jednak nowość.

Baseny biodesignepools posiadają prawdziwą linię brzegową, są dostosowane do otaczającego krajobrazu i wymodelowane zgodnie z wyobrażeniem inwestora. - Dzięki temu można stworzyć mini-akweny imitujące alpejskie jeziora czy nawet egzotyczne plaże. Co ważne, baseny są bezpieczne, ekologiczne i trwałe, choć do ich wybudowania nie stosuje się zbrojenia i betonu – dodaje Marek Ignatowicz.

Poprzez zmniejszenie kubatury wody w basenie przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej wielkości kąpieliska, woda jest podgrzewana w naturalny sposób dzięki czemu zredukowane są koszty ogrzewania. Poza sezonem baseny przyjmują zaś cechy naturalnego jeziora i wpasowują się w naturalne zmiany krajobrazu.

Sercem całego projektu jest jego proces budowlany. Technologia opiera się na modelowaniu wykopu i wykładaniu go wodoodporną, elastyczną i trwałą warstwą. Na niej ręcznie umieszczany jest naturalny granulat kamienia i wykończenie żywiczne, zawierające system konstrukcyjny z wytrzymałej siatki.

Warszawskie targi „Zieleń to życie” to jedna z najważniejszych imprez wystawienniczych w branży. Co roku, odwiedza je średnio 17 tysięcy osób. Na wystawie swoją ofertę prezentuje blisko 300 podmiotów z kraju i zagranicy – producenci roślin, architektury ogrodowej i rekreacyjnej, maszyn czy środków chemicznych.


Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone