Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 2222 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 27 Lipca 2015

Podziel się    

Dom zeroenergetyczny Green House – rewolucja w budownictwie

27 Lipca 2015
W niedalekiej przyszłości nieodłącznym elementem zrównoważonego rozwoju stanie się budownictwo energooszczędne. 
Za najmniej dotkliwy dla środowiska uznaje się budynek samowystarczalny pod względem energetycznym. Jest to obiekt, który sam wytworzy lub pozyska energię, przez co nie będzie wymagał zaopatrzenia w nią przez źródła konwencjonalne, dzięki takiemu rozwiązaniu  znacznie zmieni się też kształ i funkcjonalność ogrodu. Bez kabli, słupów  możemy pomysleć o innym jego zaprojektowaniu.

W zachodniej części Polski powstaje właśnie zeroenergetyczny dom GREEN HOUSE, który poprzez wytwarzaną energię jest w stanie samodzielnie zaspokoić potrzeby użytkowników.
Dom powstaje w Baczynie przy ul. Szkolnej,w gminie Lubiszyn. 
Dom modelowy GREEN HOUSE to połączenie wspólnych sił projektantów, architektów, liderów z branży budowlanych, a także ludzi dla których budownictwo zeroenergetyczne jest nie tylko pracą, ale także wielka pasją.
 
Czy zatem samowystarczalny dom jest dla inwestorów najlepszym rozwiązaniem?
Temat zmniejszenia zużycia energii  budzi zainteresowanie inwestorów przede wszystkim ze względu na stale rosnące koszty energii. Zdecydowanie największa ilość energii w Polsce jest eksploatowana  na ogrzanie budynku. Z powodu doskonałej izolacyjności przegród zewnętrznych, odzyskowi ciepła z rekuperacji i optymalnemu wykorzystaniu zysków ciepła, w budynku zeroenergetycznym GREEN HOUSE zapotrzebowanie na energię grzewczą ma się kształtować  na bardzo niskim poziomie. W  budynku rezygnuje się z także z zewnętrznych źródeł energii na rzecz nowych technologii  - modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych czy pompy ciepła które są w stanie pokryć całkowicie zapotrzebowanie obiektu w energię.
GREEN HOUSE zostanie wybudowany  z materiałów budowlanych ogólnie dostępnych, ale zdefiniowanych w formule domu energooszczędnego .
Celem budowy domu Zeroenergetycznego jest więc także przetestowanie i zbadanie w praktyce efektywności zastosowanych w tego rodzaju budownictwie rozwiązań. 
Organizatorem akcji Domu Zeroenergetycznego GREEN HOUSE jest Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego. Wszystkie informacje na temat projektu, zastosowanych technologiach oraz wszystkich uczestnikach akcji dostępne są na stronie internetowej www.domzeroenergetyczny.info.  
 
Partnerzy akcji: Adw Wioldar, Art Bud, Dach System, Kosbud, Ground Term, Ziel-Bruk, Bud Pil, Efekt, Novodworski, Dekoral Professional, Bracik Tynki, Nikol, Stolaris, Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego.
 
Partnerzy Medialni:  TRC Webdesign, tubagorzowa.pl, gorzowianin.com, Artelis, Madom Nieruchomości, 4budowlani.pl.
 

Galeria:


powrótPomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone